Прикарпатці нарікають на різке подорожчання газового пального

На Прикарпатті ціна на газове пальне за останній місяць на автозаправках зросла більш як на 20%. Тож до «Народного контролю» звернулися місцеві водії, щоб дізнатися причину різкого росту цін.

Франківець Олексій влітку переобладнав своє авто на споживання газового пального. Витратив на це понад 10 тис гривень. Планував у майбутньому зекономити саме на пальному. Та за кілька тижнів розчарувався: цінова межа між газом та бензином стрімко скоротилась.

«Вартість бензину була і є 18 грн, натомість газ коштував  8-9 грн, а зараз уже майже 11 гривень. Такими темпами ціна швидко дійде межі, коли не буде різниці, яке пальне використовувати: газ чи бензин», – розповів  чоловік.

Як пояснила  «Народному контролю» голова Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Тетяна Савчин, головними факторами для росту ціни стало ембарго з Росії та зупинка на ремонт двох заводів з виробництва скрапленого газу  у Білорусі.  Водночас пообіцяла перевірити, чи не відбувається штучне підвищення ціни.

«Упродовж  двох місяців ми проведемо дослідження та повідомимо про результати: чи маємо  подорожчання лише через об’єктивні причини, чи хтось, маючи запаси скрапленого газу, вирішив скористатися ситуацією і накрутив ціни», – наголосила Тетяна Савчин.

«Народний контроль» стежитиме за ситуацією та повідомить  про результати антимонопольної перевірки.