Скандальну ліквідацію Вінницького тубдиспансеру оскаржують у суді

Ще навесні у Вінниці заговорили про ліквідацію Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру.  Тоді активісти, журналісти та працівники закладу стали на захист медзакладу. Тим паче, що рівень захворюваності на туберкульоз зростає.

«Торік за перший квартал було виявлено 25 хворих, за перший квартал цього року – 50,  тобто удвічі більше. Ми єдиний спеціалізований заклад, який надає медичну допомогу хворим на туберкульоз», – розповідала завідувач диспансерним відділенням Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру № 2 Галина Гуменюк.

Ситуація навколо диспансеру набула розголосу.  До Вінниці приїздив народний депутат, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов, аби розібратися у ситуації.

Із трибуни Верховної Ради було оголошено, щоб негайно зупинити будь-які дії з ліквідації закладу», – зазначив Дмитро Добродомов.

А після звернення народного депутата, заступника голови Комітету з питань охорони здоров’я Олега Мусія, профільний комітет звернувся до керівництва області з вимогою вжити заходів для недопущення ліквідації закладу.

Усе ж на сесії облради питання про ліквідацію поставили на голосування. Після суперечок депутати проголосували за ліквідацію закладу. Працівників тубдиспансеру таке рішення шокувало.

«Тільки можна уявити, що нас очікує далі, якщо один хворий  може заразити десять чоловік навколо себе», – розповідала лікар-фтизіатр Надія Білецька.

Активісти  «Народного контролю» такі дії вважають протиправними, тож подали позов до Вінницького окружного адміністративного суду для скасування рішення облради.  Після уже двох засідань суду за дивним збігом обставин, облрада, департамент  охорони здоров’я Вінницької ОДА і міська рада подали клопотання щодо перенесення засідання. У кожної сторони своя причина, до того ж, на думку суду, невагома.

Засідання  все ж таки довелось перенести через відсутність необхідних документів та доказів, що мала надати сторона, яка не з’явилась.

«Три державних органи влади, які мають в своєму розпорядженні штат юристів, подали клопотання посилаючись на різні причини. Вони змовилися між собою і  зроблять усе, щоб, поки відкладається суд, зробити передачу майна і ліквідувати заклад», – зазначає лідер «Народного контролю» на Вінниччині Володимир Воловодюк.

Свою правову позицію висловили і у Міністерстві охорони здоров’я України, надіславши на адресу суду заяву про задоволення позову.

«Згідно правової позиції Міністерства охорони здоров’я, у зазначеній справі слідує, що керівник департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович, яка пропонувала реорганізувати систему фтизіатрії у місті Вінниця, шляхом ліквідації Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №2, порушила норми ст. 49 Конституції України. Це саме те, на що я спираюсь у власному позові», – каже позивач, активіст «Народного контролю»  Олексій Мусіровський.

«При такій позиції МОЗ стає зрозумілим, що пані Грабович потрібно звільняти, і сьоме скликання обласної ради скасовувати», – додає голова Вінницького міського осередку «Народний контроль» Ольга Маліновська.