Тернополяни вимагають полагодити електронну систему спостереження за транспортом

У Тернополі вже кілька місяців не працює електронна система спостереження за рухом транспорту, на яку у 2013 році виділили близько 50 тисяч гривень.

Обурені тернополяни уже збирали підписи під спеціальною петицією. Чиновники пообіцяли полагодити програму, втім і досі сервіс «detransport» не показує половину маршрутів у місті.

«Система «detransport», яку так розрекламувала місцева влада, пропрацювала лише пару місяців. Стоїш пізно ввечері на зупинці і чекаєш автобуса – іноді марно. Без системи не знаєш, чи він взагалі буде, чи йти пішки, чи брати таксі», – пояснює обурення містян тернополянин Сергій.

«Програма дуже подобалася людям – допомагала зорієнтуватися у русі транспорту. А тепер система не відображає всі маршрутки. Очевидно, водії відключають її  навмисно, щоб мати змогу «схалявити»», – припускає тернополянка Олена.

Водночас водії стверджують, що не мають жодного стосунку до збоїв у роботі системи.

«Є спеціалісти, які її встановлювали, вони і мають контролювати роботу системи», – каже водій маршрутки Василь. А, за словами його колеги, попри те, що завжди вмикає систему, його маршрутку все рівно не видно на моніторах комп’ютерів чи мобільних.

Натомість у міському управлінні транспорту провину за збій системи таки перекладають на водіїв: мовляв, навмисно відключають GPS-обладнання, аби обганяти конкурентів на дорозі.

 «Із цим ведемо серйозну боротьбу, тому за певний час проблему вирішимо. Будемо притягувати недобросовісних водіїв до відповідальності. Зробимо все, щоб система функціонувала без перебоїв», – наголосив начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.