У Львові відбулася міжнародна виставка «Форум освіти і кар’єри-2018»

У Львові пройшла перша міжнародна виставка «Форум освіти і кар’єри-2018». Упродовж двох днів його учасники – представники українських та європейських навчальних закладів, підприємці – проводили відкриті презентації та обмінювалися думками щодо співпраці між освітою та бізнесом під час панельних дискусій.

Як говорять організатори, вдалося реалізувати основну мета заходу – виступити відкритим майданчиком для налагодження ефективної взаємодії між навчальними закладами і працедавцями. Цільова аудиторія Форуму – майбутні та нинішні студенти, яких інформували про останні тенденції в освіті та на ринку праці, аби вони могли правильно обрати професію.

«Сьогодні бізнес та освіта здебільшого відокремлені один від одного. У результаті, молодь скаржиться на неможливість працевлаштуватися по завершенню навчання, а підприємства – на брак фахівців. Переконаний, що ці дві сфери мають активно співпрацювати між собою. І місцева влада має сприяти діалогу між ними. Думаю, Форум дасть потужний поштовх до початку цього процесу у Львові», – говорить депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук.

«Бізнес завжди відчуває, якими є тенденції ринку, яка потреба в кадрах буде через 5-7 років, відтак бізнес повинен диктувати освітянам, яку кількість і яких фахівців треба готувати. У нас же наразі вагу має не так затребуваність професії, як її престижність. Це потрібно змінювати. Саме тому організували фундаментальний майданчик для об’єднання освітян і підприємців. Бізнес має активно включитися в процес навчання, тоді освіта знатиме, яким є ринок праці, які його вимоги і потреби. Залежно від того корегуватиме навчальні програми. Коли така співпраця налагодиться, вдасться зупинити відтік молодих людей за кордон, адже вони отримають можливість реалізувати себе, знайти гідну роботу вдома», – пояснює організатор Форуму освіти і кар’єри Михайло Дідух.

Водночас перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус переконаний, що Форум – це ще й хороший спосіб обміну досвідом із міжнародними партнерами.

«Ми стоїмо на порозі багатьох змін у освіті. Освітній процес дуже динамічний і нам потрібно отримувати інформацію від західних партнерів, як такі зміни свого часу відбувалися у них. Ми ж зможемо застосовувати кращі досвіди у нас», – Андрій Білоус.

За словами Михайла Дідуха, активні обговорення під час дискусій, зацікавлення заходом молоддю, показали, наскільки тема Форуму є актуальною сьогодні. Відтак такі міжнародні виставки планують зробити традиційними.