У Вінниці активістів потяга єднання «Труханівська січ» зустрілися із мером

Увечері 20 жовтня потяг єднання «Труханівська січ» прибув до Вінниці. Його пасажирів – жителів Донецької і Луганської – урочисто зустріли вранці з привітаннями.

У вінницьку мерію запросили тільки 10 представників волонтерського потяга. Серед них були і представники Луганського осередка «Народного контролю». Були здивовані, що далі першого поверху мешканці міста пройти не можуть – турнікети обмежують вхід на верхні поверхи.

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов запевняє, що таким чином йде боротьба з корупцією, щоб прохачі не носили торбинки. Але це більше схоже на відгородження чиновників від людей.

Градоначальник також пояснив, що йому не потрібні мітинги на сесіях, тому засідання можна подивитися тільки в онлайн-трансляції. А для виступу потрібно записатися за два тижні. Дуже великий контраст з європейським напрямком розвитку цього міста.

«У Лисичанську ми домоглися, щоб на сесії могли ходити всі охочі, щоб піднімати питання, важливі для городян, а не тільки чиновникам, – говорить Дмитро Михайлов, голова Луганського обласного осередка «Народного контролю». – Завдяки громадськості, ми домоглися зміни регламенту, прийняття рішення про електронні петиції. «Більшість» відчуває контроль з боку громади, а опозиція – підтримку».

Також волонтери розповіли меру, що на вокзалі помітили прибиральницю в шапці з російським прапором. З огляду на те, що в місті всі працівники сервісних служб мають форму, запропонували ввести цю традицію і на ж/д станції. Вислухавши луганчан, міський голова розпорядився, щоб прибиральниці купили жовто-блакитну шапку.