Уже вісім років Путилу із Чернівецькою областю з’єднує лише «тимчасовий» ненадійний міст

На Путильщині місцеві мешканці ризикують життям щоразу,  коли перетинають міст, що з’єднує їхній райцентр із Чернівецькою областю. Міст збудували як тимчасову конструкцію, проте ненадійною спорудою люди змушені користуватися вже вісім років.

Попри обмеження руху транспорту у понад п’ять тонн, мостом  щодня курсують величезні фури із лісом-кругляком. Місцеві активісти переконані, що обмежувальний знак перед мостом стоїть лише для того, щоб у разі аварії провина лягла на водіїв. Іншої дороги до Путили немає.

Так, у 2008-му році у Путильському районі повінь знищила кілометри доріг та мости. Відбудову зруйнованих конструкцій так і не завершили. Дорожники кажуть, що капітальний ремонт мосту, що з’єднує Путилу з рештою Буковини, обійдеться майже у 100 мільйонів гривень.

У Службі автомобільних доріг Чернівецької області зазначили, що щороку вносять міст у перелік першочергових об’єктів для капітального ремонту, проте «згори» кошти не виділяють.

Обласна адміністрація бачить декілька шляхів вирішення проблеми. Один із них – взяти гроші у Чернівецької митниці, яка сьогодні перевиконує надходження до бюджету. Уряд вже виніс на розгляд Верховної Ради питання про акумулювання 50% перевиконаних доходів на ремонт доріг та мостів. Чиновники переконують: для Чернівецької області цих коштів достатньо, щоб відремонтувати зруйновані мости.

«Народний контроль» і місцеві активісти прослідкують, щоб владники таки вирішили цю проблему.