DD-br

В Україні можуть запровадити довічне ув’язнення за хабарництво та корупційні злочини (+ відео)

В Україні можуть суттєво посилити відповідальність за корупційні злочини. Законопроект № 5159, яким зокрема пропонується карати за хабарництво довічним ув’язненням, і обмежити можливість виходу під заставу для чиновників, що підозрюються у корупційних злочинах – отримав позитивні висновки в НАБУ та Антикорупційній прокуратурі, і рекомендований до розгляду Комітетом ВРУ з питань запобігання корупції.

Про це повідомив співавтор законопроекту, голова міжфракційного об’єднання «Народний контроль» Дмитро Добродомов.

«Розглянувши законопроект щодо посилення кримінальної відповідальності за корупційні злочини, Комітет ухвалив рішення рекомендувати його ВРУ до ухвалення. Представники НАБУ та Антикорупційної прокуратури також підтримали пропозиції нашого законопроекту, зазначивши, що вони допоможуть їм у протидії корупції», –  повідомив він.

Нардеп зазначив, що законопроект № 5159 передбачає підвищення строку ув’язнення (включно із довічним позбавленням волі) за хабарництво та інші корупційні злочини.

«Логіка проста: кожен посадовець має знати, що держслужба – це передовсім відповідальність, а не додатковий «бізнес». Тому, нашим законопроектом пропонується карати корупціонерів конфіскацією майна та позбавленням волі на строк 10-15 років, або ж довічно, в залежності від суми хабара чи отриманої вигоди», – констатував Добродомов.

Крім того законопроект посилює відповідальність за незаконне збагачення – до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, і зупиняє  перебіг давності для злочинів скоєних «недоторканними особами» (як то Президент, нардепи, судді).

«Мова іде про те, щоб посадовці не ховались від відповідальності за своїми мандатами і кримінальні справи не закривались через закінчення строку давності, доки вони «недоторкані»», – пояснюють співавтори проекту Закону.

Ще одна пропозиція законопроекту – в апеляційних судів забирати можливість відправляти справи на новий розгляд у першу інстанцію, що дасть змогу пришвидшити їх розгляд, замість того, щоб штучно затягувати.

Ще одна ключова норма цієї законодавчої ініціативи – скасування застави для осіб, затриманих за підозрою у вчиненні корупційних злочинів.

«Маємо чимало випадків, коли хабарників «ловили на гарячому», а потім відпускали під заставу на час слідства, і вони тікали з країни», – зауважив Добродомов.

За словами нардепа, посилення кримінальної відповідальності за ТОП-корупцію разом зі створенням Антикорупційного суду буде логічним продовженням розпочатих антикорупційних реформ.