20-05-1

Влада Кам’янець-Подільського обіцяє посприяти, аби у дворі будинку на вулиці Князів Коріатовичів, 56 з’явився дитячий майданчик

Місце є, а гратись дітям нема де. Саме така ситуація склалась у дворі будинку 56 на вулиці Князів Коріатовичів, що в Кам’янці-Подільському. Мешканці звертались до міської влади з проханням допомогти облаштувати місце під дитячий майданчик. Замість розуміння їх відправили збирати кошти та непотрібні довідки. Розгублені кам’янчани звернулись до «Народного Контролю».

«Я хочу багато в дворі качель», – каже малий Максимко.

У дворі на п’ять будинків лише дві гойдалки. І місцевим матусям доводиться гуляти з малюками поміж машинами.

«Дитині 3 годіка, вийдем – машини, машини, машини, тісно. Ідемо в сусідні двори, там свої дітки», – бідкається місцева мешканка Марина.

«Ми ходимо за ручку, ми там дивимось на собачок, які бігають, і тут стоять одні машини і дерева, і немає, як то кажуть, до чого вчепитися дітям. Приходиться ходить в інші двори. Кудись дальше йти, це незручно», – каже Ліля, мешканка будинку на вулиці Князів Коріатовичів, 56.

«В іншому дворі до нас не завжди привітно ставляться, кажуть, це наш двір, ми тут оплачуємо, чого ви сюди приходите. То мусимо десь далі йти. На дитячу гірку мусимо аж на «Черемушки» десь йти з дитиною, тому що нема куди йти», – скаржиться камянчанка Люба.

Місцеві татусі готові власноруч змайструвати гойдалки для своїх дітей. Люди діляться планами.

«Зо дві гойдалочки, тут би була пісочниця, а тут горка сюда. Знайшлося би для дітей всьо – і гроші, і час, коли зробити це всьо, зібрались би на вихідні зробили і воно було б», – каже місцевий мешканець Юрій.

«Є де зробити, є ділянка, на якій можна зробити майданчик, якісь качелі, гойдалку, пісочницю, аби дали дозвіл на це», – розповідає Віта, яка мешкає у будинку на Князів Коріатовичів, 56.

Старша будинку Катерина Миколаївна пішла просити майданчик до міської влади. Там жінка лише зіштовхнулася з бюрократією.

«Вони нам сказали, шо земля чия? Міська! Земля не ваша! … То ви для того, щоб зробити ці гірки, маєте зробити план, проект, а на це потрібно кошти витрачати. Ви знаєте, для того, щоб ці дерева тут позрізати, теж потрібно кошти», – розповідає Катерина Іванюк, голова кооперативу ЖБК «Зоря».

На проблему мешканців будинку відгукнувся активіст «Народного Контролю» Олег Коваль. Разом із журналістами «Народного Контролю» він приїхав до людей.

«Мешканці кожного будинку мають право на облаштування місця для своїх дітей, і для себе. Ми з’ясуємо у міської влади, чому для мешканців будинку 56 по вулиці Князів Коріатовичів не дають дозвіл на облаштування власного майданчика», – каже Олег Коваль, активіст «Народного Контролю».

Разом із журналістами та керівником ОСББ активіст «Народного Контролю» йде у мерію, аби з’ясувати, що заважає чиновникам облаштувати майданчик для малечі.

«Я вже туди виїжджаю на місце, беру спеціалістів, давайте ми там визначимося, що, куди, як. Якщо там на місці потрібно буде ще щось написати, то ми вже на місці підскажемо, а якщо не потрібно, то ми визначимось і все, вставайте і робіть, все крапка!», – каже Сергій Бабій, заступник Камянець-Подільського міського голови.

«Ми проконтролюємо, аби на вулиці Князів Коріатовичів, 56 з’явився майданчик для дітей», – обіцяє Олег Коваль, активіст «Народного Контролю».