«Волонтерський медичний центр» на Буковині організовує реабілітацію для військових

Новостворена громадська організація «Медичний координаційний центр допомоги військовим» на Буковині допомагає військовим із зони АТО проходити як фізичну, так і психологічну реабілітацію.

Як працюватиме організація, розповіла волонтер Леся Хомко. За фахом жінка – лікар-фізіотерапевт із міжнародним сертифікатом лазеротерапії і п’ятирічним досвідом реабілітаційної роботи у США. Врешті вона відмовилася від практики у Сполучених Штатах заради медичного волонтерства в Україні.

«При реабілітації ми застосовуватимемо лазер для лікування ран, що погано загоюються,  для відновлення нервової і м’язової системи, консолідації кісток. Також лазер добре використовувати при опіках, – каже Леся Хомко. – Маю своє обладнання, яке також будемо застосовувати».

Також «Волонтерський медичний центр»  організовує на базі дитячого табору  спеціальний санаторій для реабілітації військових.

«Санаторій розрахований на 49 чоловік, – додає Леся Хомко. – На території є стайні для коней, басейн, поруч – церква, річка, гора. Тиха і гарна місцина. Якщо ми практикуватимемо  ще й кінотерапію,  бджолярство, то матимемо реабілітаційний центр сімейного типу. Сюди зможуть приїхати військовослужбовці з усієї України».

 Частина українських військовослужбовців уже реабілітується у цьому центрі.