Звільнені вчора судді повинні понести кримінальну відповідальність, – Добродомов

Судді, подання на звільнення котрих вчора схвалив Парламент, у подальшому мають відповідати перед законом та понести кримінальну відповідальність за свої протиправні дії.

Про це заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов.

«Учора, за поданням ВРЮ, з формулюванням «за порушення присяги» ми звільнили низку суддів. Тепер слідство має з’ясувати, чому ці «слуги Феміди» діяли проти закону. Очевидно, що за їхніми політично вмотивованими вироками – політична корупція ТОП-рівня», – констатував нардеп.

Він зазначив, що для розгляду, зокрема, і таких справ, потрібно створити новий Антикорупційний суд.

«Якщо ж нинішні судді вирішуватимуть, чи саджати за грати своїх вчорашніх колег, то до реальних ув’язнень справа може так і не дійти. Для розгляду справ про корупцію ТОП-посадовців, суддів, правоохоронців потрібен окремий суд, який, можливо, доведеться  створювати «з нуля», аби він був справді дієвим», – зауважив Добродомов.

Також депутат наголосив на необхідності посилити окремі статті Кримінального кодексу, аби покарання за корупційні злочини було більш суворим.

 «Ми з колегами із «Народного контролю» наполягаємо на довічному ув’язненні за ТОП-корупцію.  А ще для суддів та депутатів немає діяти «строк давності» злочину, щоб за чинною нині недоторканністю вони не змогли сховатися від відповідальності», – підкреслив парламентар.

Нагадаємо, вчора ВРУ за поданням Вищої Ради Юстиції за порушення присяги звільнила 29 суддів.

Минулого тижня  депутати «Народного контролю» зареєстрували законопроект №5159 (щодо удосконалення положень у частині запобігання корупції та недопущення випадків уникнення кримінальної відповідальності). У ньому пропонують карати довічним ув’язненням за корупційні злочини та хабарництво в особливо великих розмірах.

Фото: dt.ua