0806_Atosnik

Атошники і в тилу боротьбу не завершують

Вони захищали країну, а хто ж захистить їх права? Нещодавно в Житомирі з’явилася нова громадська організація “Атошник”. Кістяк склали демобілізовані військові, до осередку приєдналися цілими родинами: і учасники бойових дій, і поранені, і родичі загиблих, і волонтери.

Віктор нещодавно повернувся з фронту. Каже – вдома далі доводиться воювати, тільки от не з ворогом, а… з системою. В тилу треба буквально виборювати посвідчення учасника бойових дій, виплати компенсацій і безоплатного проїзду в громадському транспорті, – розповідає чоловік. Додає – таких, як він – чимало, тому вони й вирішили об’єднатися.

Віктор Камлук, голова ГО “Атошник”: «За рік змінило не тільки тих, хто воював, а й решту людей тут на місцях, і так, як ми жили до АТО, ми не хочемо так жити дальше. ми хочемо, щоб країна змінилася і ті, хто воює, воював і поклав життя, щоб їхні нащадки жили в нормальній, процвітаючій, справедливій країні. Ті хлопці, які зараз прийшли, в них великий статус справедливості, отак скажу. і вони хочуть вирішити питання наболілі їхні особисті, членів сімей загиблих, і тих «атомників», які зараз воюють там.

Артемов Сергій, член ради ГО “Атошник”, учасник АТО: «Здесь намного тяжелее, чем тамхлопцы уволились и сейчас сидят без работы. Для того, чтобы получить от государства материальное обеспечение  – этого нада добиваться. Даже то, что положено, – очень тяжело добиться»

Іван Майданюк, активіст ГО «Атошник»: «І по землі ходимо добиваємося, і по всьому…ну повністю по всьому, все що треба для людей, по госпіталях, кругом».

Діє організація недовго – трохи більше місяця. Та за  цей час вже встигли і допомогти в оплаті лікування поранених, і дістати протези для колишніх вояків. Часто активісти «Атошника» передають продукти та маскування на передову побратимам. Члени організації переконані, що боротися з бюрократією, корупцією і порушенням прав не лише військових, а й мирних жителів, – треба гуртом.

Віктор Камлук, голова ГО “Атошник”: «Ота влада, яка є і має бути – це слуги народу, а не народ у них слуги, раз ми їх вибираємо, вони за законодавством мають до народу дослухатися до народу. В цьому плані робота “Народного Контролю”, деякі напрямки роботи, і нашої організації – співпадають».

Іван Майданюк, активіст  ГО «Атошник»: «Злодії бояться світла, даєш їм світло, показуєш: телебачення, «Народний Контроль» – от чим більше ми будем показувать на публіку їх, тоді вони будуть робити свою роботу».