tmohnp_20_799x531_729x547

Бюджетні маніпуляції Мінсоцполітики: кошти для протезування бійців АТО використовують на «інші потреби» (+відео)

Понад 120 млн грн, передбачених минулого року в держбюджеті для протезування бійців АТО за кордоном, – Мінсоцполітики використало на інші потреби. Щоправда на які саме – чиновники точно відповісти не можуть.

Про це повідомив  секретар Антикорупційного комітету ВРУ, лідер «Народного контролю»  Дмитро Добродомов у сюжеті програми «Подробиці» на телеканалі «Інтер».

«Коли в межах своїх депутатських повноважень я поцікавився, як були використані у 2015 році 150 млн грн, передбачених на програму протезування бійців АТО за кордоном, – у Мінсоцполіти повідомили, що за призначенням освоїли лише 17 мільйонів. Решта 122 мільйони із незрозумілих причин скерували на інші потреби», – констатує нардеп.

У відповіді, що Мінсоцполітики направив парламентарю, зокрема зазначається,  що гроші з цієї програми були спрямовані на підтримку дітей-інвалідів та забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО, та ін.

skan

На думку депутата, вирішувати ці проблеми, безумовно, теж важливо, але кошти для їх фінансування закладені у інших програмах. Крім того, в офіційній відповіді Мінспоцполітики не уточнюює, скільком саме дітям допомогли, яке житло, кому і коли придбали. А на камеру журналістам представник міністерства повідомив, що кошти були витрачені таки на протезування бійців, щоправда, в Україні.

«Тобто, куди насправді пішли кошти – треба зʼясовувати. Також пояснень потребує те, чому 120 млн з 150 минулого року не використали за призначенням, але у бюджет 2016 – знову заклали кошти саме на цю програму. Виходить абсурдна ситуація, коли гроші виділяються на одні потреби, а використовуються на інші. Вочевидь, це комусь вигідно, кому саме – мають зʼясувати правоохоронці», – переконаний парламентар.

Нагадаємо,  Головна військова прокуратура ГПУ розпочала кримінальне провадження за фактом службової недбалості у Мінсоцполітики, через що торік по суті було провалено програму із протезування бійців АТО, на яку із держбюджету було виділено понад 150 млн грн.

Фото: odesa.depo.ua