IMG_20170317_122856

Данильчук вимагає провести повторний тендер на закупівлю макаронів

У Луцьку тендерний комітет міського управління освіти відхилив пропозицію місцевого виробника «Заграва» на закупівлю макаронів через технічну документацію, який запропонував найнижчу ціну на сайті системи ProZorro. Натомість заключили договір із посередником з Рівного, який постачатиме продукцію за дорожчими цінами.

Про це йшлося на засіданні бюджетної комісії Луцької міськради у п’ятницю, 17 березня.

Представники продовольчої компанії «Заграва» розповіли, що стали переможцями тендеру на сайті ProZorro. Директор Наталія Ничай повідомила, що вони запропонували найнижчу ціну – 9 гривень 65 копійок за кілограм макаронів.

Утім, тендерний комітет дискваліфікував виробника через відсутність двох документів: експлуатаційного дозволу та довідки про реєстрацію потужності.

За словами представника компанії, експлуатаційний дозвіл на макаронні вироби не вимагається, таке роз’яснення їм надали в управлінні Держспоживслужби у Волинській області. А довідку про реєстрацію потужності вони додали після завершення конкурсу.

Натомість голова тендерного комітету Ольга Цьок заявила, що вони діють згідно з чинним законодавством і у переліку документів вимагалися ці дві довідки.

Також начальник управління Олег Гребенюк зазначив, що вони не могли чекати 20 днів на оскарження, адже їм необхідно було забезпечити заклади управління освіти продуктами. Тож вони оголосили допорогові закупівлі.  Як стало відомо, договір заключили із ПП «Волиняни» з Рівного, які постачатимуть макарони за 11 гривень.  За словами Гребенюка, ПК «Заграва» не подала свою пропозицію на допорогову закупівлю.

Голова комісії Павло Данильчук  нагадав, що уже була подібна ситуація минулого року із закупівлею молочних продуктів, коли виграв недобросовісний постачальник. Тоді комісія рекомендувала профільному заступнику міського голови Андрію Киці переформатувати склад тендерного комітету.

«Щороку у нас скандали по тендерах і освіті. Ви постійно говорите, що все відбувається згідно з законом. Але ми бачимо, хто перемагає, – недобросовісні підприємці, у когось кримінальні справи, завищені ціни. Це все ненормально. Киця обіцяв переформатувати тендерний комітет, а лише керівництво змінилося. Є  ж система ProZorro, яка вам допомагає. Ми вкотре бачимо, що чиновники хочуть обіграти все на рівні технічної документації. Тому моя пропозиція – взяти на контроль усі тендерні закупівлі», – підкреслив Данильчук.

Представник бюджетної комісії Борис Смаль погодився, що потрібно оновлювати склад комітету кожні чотири-п’ять років.

«Це ненормально, що у тендерному комітеті тривалий час працюють одні й ті самі люди. Таким чином відбуваються різні «договорняки». Треба переглянути, чи можливо у тендерний комітет вводити громадський контроль», – додав він.

Зрештою, бюджетна комісія прийняла рішення, за пропозицією Данильчука звернутися до першого заступника міського голови Тараса Яковлєва та профільного заступника Андрія Киці, щоб вони переглянули формування тендерного комітету, залучивши працівників органу міської ради та громадськості, а також переглянути результати тендеру і оголосити повторний конкурс.