«Діамантові прокурори» під прикриттям Шокіна

Справа «діамантових прокурорів» стала справжнім лакмусом реальної роботи Генпрокурора Шокіна. Ще не так давно він заявляв, що це розслідування буде доведене до кінця, що це «принципове питання» для ГПУ. Натомість зараз ми точно знаємо: на прокурорів та працівників СБУ, які провели блискучу операцію із затримання високопосадовців ГПУ, підозрюваних у корупції, чиниться шалений тиск. Причому за участі чи, щонайменше, згоди і підтримки пана Шокіна.

Наші підозри про тиск на слідчих підтвердили на засіданні парламентського Антикорупційного комітету заступник Генпрокурора Віталій Касько і заступник Голови СБУ Віктор Трепак. Вони розповіли: у слідчих, які затримували «діамантових прокурорів» Володимира Шапакіна та Олександра Корнійця, тривають безкінечні службові перевірки. Понад те, через Печерський районний та Апеляційний суд Києва, намагаються поновити закриті під тиском громадськості і депутатів кримінальні справи стосовно цих слідчих і їхніх керівників. Зокрема, самого Віталія Каська і Давіда Сакварелідзе, які здійснювали затримання «діамантових прокурорів».

Висновок очевидний: попри гучні обіцянки Шокіна насправді зараз робиться все можливе, щоб справу «діамантових прокурорів» не вдалося довести до кінця. Натомість хочуть покарати тих, хто вивів на чисту воду корупціонерів із ГПУ.

Тож, депутати та громадськість повинні підтримати справді достойних правоохоронців, які відкрито виступили проти корупційної системи. Генпрокуратура оголосила війну людям, які проявили свою принциповість і бажання змінити заскорузлу бандитську систему.

Зокрема, Антикорупційний комітет уже скерував листа до Президента, в якому звернув увагу на «кругову поруку» у ГПУ під началом Шокіна. Також викладено усі факти, які під час засідання нам озвучили Касько і Трепак.

Окрім того, Антикорупційний комітет прийняв такі рішення: перше – звернутися до Голови парламенту пана Гройсмана з тим, щоби він запросив Генпрокурора Шокіна для доповіді у Верховну Раду на сесійне засідання, яке відбудеться наступного тижня. І, звісно, ми вимагаємо безпосередньо у Шокіна забезпечити об’єктивне розслідування резонансної справи «діамантових прокурорів».

Я переконаний, суспільство уже не терпітиме такого зухвальства та вседозволеності. Зокрема, партія, яку я очолюю, «Громадський рух «Народний контроль» від самого початку стежить за цією справою. Ми зробимо все можливе, щоб довести цю справу до єдиноприйнятного кінця – винні мають бути покарані, а люди, яким вистачило духу відкрито виступити проти системи, отримати належну підтримку. Допоки хабарники, хай би які високі посади вони не займали, не нестимуть покарання за свої злочини, то боротьба з корупцією в України буде лише ілюзією.

Нагадаю, за результатами спецоперації 5 липня Шапакіна і Корнійця затримали за підозрою у вимаганні та отриманні хабара. Під час обшуків у прокурорів виявили великі суми грошей у різних валютах, незареєстровану зброю, прикраси, десятки діамантів та навіть наркотики.

Попри наявні докази, «діамантові прокурори» ще деякий час продовжували обіймати свої посади. І лише під тиском громадськості Генпрокурору Віктору Шокіну все ж довелося звільнити своїх підлеглих.

Як з’ясувалося, Корнієць ще й є власником п’яти квартир і по кілька разів на рік літав до Лондона навідувати доньку – студентку коледжу, де рік навчання коштує 50 тис. доларів. Звідки у державного службовця, який офіційно отримував 15 тис. гривень зарплатні, гроші на таке розкішне життя, залишається здогадуватися. Схоже, ці люди втратили почуття реальності – тільки на перельоти до Лондона не вистачить річної зарплатні чиновника. Крім того оприлюднені розписки Корнійця, які підтверджують позики шалених сум – йдеться про сотні тисяч доларів.

Розуміючи, що своєю бездіяльністю ГПУ прикриває корупціонерів, група народних депутатів у Верховній Раді, які представляють міжфракційне об’єднання «Народний контроль», ще на початку літа одними з перших поставили підписи під проектом постанови про звільнення Віктора Шокіна з посади Генпрокурора.

«Українська правда» (30 жовтня 2015 р.).