zastavka

Кафедральна історія: хто дерибанить заповідну земельку?

Волинь – одна з найдавніших етнічних українських земель. Тож багатство краю на історичну спадщину – факт беззаперечний. Костели, церкви, монастирі, замки та родинні князівські гнізда до сьогодні ваблять туристів з усієї країни. Обласний центр Луцьк – лідер за відвідуваністю. Тут налічується 88 пам’яток архітектури, 23 з яких – національного значення! Для збереження цієї краси, у місті створили історико-культурний заповідник,  метою якого  є охорона та збереження об’єктів культурної спадщини.

Та виявилось, документи писані не для чиновників. Бо замість збереження минувшини, білі комірці у своїх кабінетах спритно дерибанять заповідну земельку, а пам’ятки умисно доводять до руйнації. Ось лише один приклад – Кафедральна, 13.

 

Про історичні склепіння на Кафедральній, 13 заговорили майже 10 років тому. Коли земельну ділянку, на якій знайшли древні підвали та арки, облюбували луцькі Рокфеллери. Спочатку власником землі була фірма, згодом ділянка стає власністю приватної особи. Відтоді  й починається так званий «історичний блуд».

 

Та зненацька в заповіднику почали розбирати стародавні підвали, а давню цеглу вивозити куди подалі. Хто за цим стоїть, та кому вигідна руйнація пам’ятки з’ясовував «Народний контроль».