Контролювати депутатів мають виборці, а не партійні вожді, – Добродомов

Контролювати депутатів мають виборці, а не партійні вожді, – про це заявив секретар Антикорупційного комітету ВРУ, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов, коментуючи ухвалення в першому читанні закону «Про статус депутатів місцевих рад» (щодо відкликання депутатів місцевих рад).

«Під гаслами «боротьби з політичною проституцією» відбувається спроба узурпувати владу партій над депутатами. Як інакше можна трактувати норму, що забирати мандат у депутата зможуть за рішенням партійних зборів місцевої парторганізації, на яких участь самого обранця не є обов’язковою», – констатував нардеп.

Депутати «Народного контролю»  не голосували за даний законопроект, і наголошують, що у демократичній країні право відкликати депутата треба давати виборцям, а не партійним вождям.

«Інакше ми створимо систему партійної диктатури, на кшталт тієї, що була у Радянському Союзі. Робимо з депутатів маріонеток, і посилюємо політичну корупцію. Звісно, представники більшості фракцій підтримали цей законопроект, адже він дозволить тримати депутатів на «короткому повідку»», – зауважив Добродомов.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада ухвалила за основу законопроект, який дозволяє партіям відкликати місцевих депутатів, обраних за їхніми списками. Після кількох голосувань 227 депутатів підтримали законопроект №3693 про внесення змін до закону “Про статус депутатів місцевих рад” (щодо відкликання депутатів місцевих рад).