Медреформа уряду містить значні корупційні загрози, – Мусій (+відео)

Запропоновану урядом медичну реформу потрібно перевірити на корупціогенність в Антикорупційному комітеті ВРУ.

Про це під час засідання Верховної Ради заявив член депутатської групи «Народний контроль», заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я Олег Мусій.

«Так звана медреформа уряду наповнена корупційними схемами. МОЗ пропонує створити Нацагенцію здоров’я, яка мала б контролювати якість надання послуг, а також отримає монополію на закупівлю ліків. Схема виводить з державного бюджету 80 млрд грн. Керівник Нацагенції призначатиметься «вручну» прем’єр-міністром. Це серйозна корупційна загроза, адже не може структура з таким бюджетом контролювати сама себе», – сказав нардеп.

Він додав, що медреформа МОЗ внесена в парламент без погодження профільного Комітету.

«Урядові законопроекти були внесені в парламент з порушення регламенту Ради. Дивними чином Комітет охорони здоров’я усунутий від медичної реформи. А чомусь законопроекти були передані в Комітет соцполітики, це просто шахрайство. Тому вимагаю керівництво парламенту передати цю медреформу в Антикорупційний комітет для того, аби перевірили на корупційні схеми. Також передати ці законопроекти на розгляд в профільний комітет. Це не реформа, це обкрадання бюджету та ризик різкого зменшення доступності медичного обслуговування для українців», – констатував Олег Мусій.

Нагадаємо, що «Народний контроль» запропонував альтернативну медреформу.