lugansk

На Луганщині територіальні громади не поспішають об’єднуватися

У Сєвєродонецьку зібралися очільники міст і територіальних громад Луганщини, щоб обговорити зміни до Конституції України в частині децентралізації. Адже в області об’єдналися лише чотири громади, у двох із них – Щастинській і Новоайдарській – досі не відбулися вибори, тому вони фактично не мають повноважень і фінансів.

На думку учасників зустрічі, гальмують процес децентралізації районні ради, які не хочуть втрачати владу і контроль над бюджетами територій. Також заважають неврегульовані питання на законодавчому рівні, коли хочуть об’єднуватися в громаду населені пункти, між якими є земля іншого району (так звана «переполосиця»). Це зупинило процес об’єднання ряду селищ із Сєвєродонецьком.

Незважаючи на те, що об’єднані громади отримують додаткові кошти у свій бюджет і пріоритет при розподілі фінансів на відновлення інфраструктури, багато практично не ведуть ніякої роботи в цьому напрямку.

«Створення об’єднаних територіальних громад – це, перш за все, діалог і спільне рішення. Щоб залучити багате землею селище, місто має його зацікавити: освітою, медициною, дозвіллям, інфраструктурою, постачанням. Але не всі територіальні центри включилися в цей діалог», – говорить голова Луганського осередку «Народного контролю» Дмитро Михайлов.

За словами Дмитра Михайлова, за перспективним планом створення територіальних громад, навколо Лисичанська повинні об’єднатися 14 селищ. Серед них є населені пункти, на землях яких розташовані нафтопереробний завод, Західна фільтрувальна станція, желатиновий завод та інші. Однак робота з ними не проводиться, за винятком відправлених на їхню адресу «запрошень». У свою чергу, ці селища не горять бажанням годувати 100-тисячне місто. Також було незрозуміла відсутність на засіданні Лисичанського міського голови або його заступників.