ternopil

На Тернопільщині патрульні не визнають своєї провини в незаконному арешті автівки

До «Народного контролю» звернувся тернополянин Сергій Христинич, у якого незаконно арештували автомобіль. Чоловік каже, одного недільного вечора їхав дитині по підгузники. Аж раптом – неприємна несподіванка.

«Чую сирену ззаду, по рації мені сказали зупинитися та припаркуватися в сторону. Питаю, у чому причина зупинки. Патрульні повідомили, що моя машина в арешті, бо мене розшукує державна виконавча служба. Після цього патрульні викликали евакуатор та завезли машину на штрафмайданчик», – розповідає Сергій.

Вже наступного дня у виконавчій службі чоловіку повідомили – арештували машину за нібито несплачений штраф.

«Ще півроку тому 13 березня мене оштрафували. Але 26 березня я оплатив цей штраф. Показав квитанцію виконавчій службі, і вони зняли машину з арешту», – додає тернополянин.

Та за послуги евакуатора та стоянку на штрафмайданчику все одно довелося заплатити, а це більше 1000 гривень.

Чоловік показав журналістам чеки про оплату штрафу. Каже: машину арештували незаконно. У ситуації звинувачує працівників поліції.

«По закону дається 15 днів на оплату штрафу. Я оплатив на 13-ий день. Патрульні не дочекалися кінця терміну і на 15-ий день передали документи в виконавчу службу», – переконаний Христинич Сергій.

Журналісти «Народного контролю» пішли розбиратися до поліцейських. Там запевняють – їхні дії законні.

«Все було зроблено чітко згідно чинного законодавства. Він сплатив штраф у суботу, а субота не є банківським днем. Формально штраф потрапив до нас аж в понеділок, а це вже 16-ий день, сума штрафу збільшується», – пояснив начальник Управління патрульної поліції Тернополя Володимир Струк.

Та у виконавчій службі з патрульними не згідні.

«Чоловік дійсно оплатив в добровільний 15-денний термін, передбачений ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до ч.4 ст.19 працівники поліції повинні були нас повідомити наступного дня про повну або часткову сплату. До нас жодних повідомлень не надходило», – каже заступник начальника Тернопільського районного відділу виконавчої служби у Тернопільській області Віталій Голуб’юк.

Щоб попередити такі випадки у майбутньому, повторно йдемо у поліцію, цього разу – з  юристом.

Начальник відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Тернополі Руслан Хом’як довго переконував нас у своїй правоті.

«В нас по базі видно платіж, що він оплачений 31.03. А це вже прострочений термін сплати», – каже поліцейський.

Проте юристу вдалося відстояти права чоловіка.

«Він платіж здійснив 26-го березня, на 14-ий день. Відповідно до ст. 103 Кодексу України адміністративного судочинства, строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв’язку. Тобто якщо чоловік сплатив 26-го числа в банк, значить він виконав добровільно дану постанову», – пояснив юрист Анатолій Подковський.

У тому, що патрульні не врахували технічні причини затримки коштів у банку, провини чоловіка немає. «Народний контроль» порадив повернути свої кошти через суд. Ми будемо стежити за перебігом справи та надалі надавати консультації у подібних проблемах.