nashi

«Народний контроль» вимагає розслідувати незаконне позбавлення права на роботу Савіка Шустера

Депутати міжфракційного об’єднання «Народний контроль» вимагають порушити кримінальне провадження за фактом незаконного анулювання дозволу на працю в Україні телеведучому Савіку Шустеру.

Як повідомив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов, відповідне звернення уже скеровано до НАБУ, ГПУ та Нацполіції.

За словами депутата, після вивчення всіх обставин і хронології справи, стає очевидно, що дії чиновників Державної служби зайнятості , зокрема в. о. голови С.  Кравченка і директора Київського міського центру зайнятості В. Сухомлина  – це  відверте зловживання службовим становищем та маніпуляція із документами. А жодних реальних підстав, передбачених законодавством України, для позбавлення Савіка Шустера права працювати в Україні, нема.

«Складається враження, що у винесенні свого рішення стосовно Савіка Шустера, чиновники узагалі не зважали на законодавство. Адже воно не передбачає такої підстави для анулювання дозволу на працю як «лист Державної служби зайнятості про встановлення недостовірності даних», листи Державної фіскальної служби України «про підтвердження фактів розслідування кримінальних проваджень відносно іноземців», на які і посилаються у Держслужбі зайнятості», – пояснює Добродомов.

Окрім того, за словами парламентаря, виявлено ще цілий ряд грубих порушень, вивченням яких і мають зайнятися компетентні органи.

«Відтак ми із колегами вимагаємо, аби правоохоронні органи зареєстрували нашу заяву в ЄРДР та негайно розпочали розслідування. Якщо цього не станеться і ситуація буле проігнорована чи розслідування відверто саботуватиметься, більше в нікого не буде сумнівів у політичному тиску за участі вищих ешелонів влади на Савіка Шустера», – резюмував Добродомов.