TRK

«Народний контроль» закликав державний телеканал Волині припинити політику подвійних стандартів

Волинська обласна державна ТРК дотримується політики подвійних стандартів. Саме так можна розцінити відмову пустити в ефір сюжет телепрограми «Гаряча лінія «Народного контролю», «героєм» якого був міський голова Луцька Микола Романюк, тоді, як іміджеві сюжети мера упродовж місяця транслювалися на телеканалі без будь-якого маркування.

Про це заявили під час прес-конференції голова «Народного контролю» Волині Павло Данильчук та керівник виконкому Михайло Шелеп у п’ятницю, 2 жовтня, біля будівлі держтелерадіокомпанії. На брифінг прийшли і представники ВОДТРК.

Як повідомив Михайло Шелеп, «Народний контроль» співпрацює з ВОДТРК від травня місяця. До слова, телепередача «Гаряча лінія «Народного Контролю» транслювалася щобудня на телеканалі, висвітлюючи діяльність активістів, які вирішують проблеми лучан. Програма виходила в ефір як соціальна реклама.

«У подієвому сюжеті, який не пропустили на ВОДТРК, йдеться про мешканців будинку на вулиці Рівненська, 109, перший поверх якого уже кілька років не опалюється. Ми хотіли зустрітися із Романюком, щоб він пояснив, чому така ситуація і які подальші дії влади у цьому питанні. Микола Ярославович відреагував на це надто бурхливо, людей запросив у свій кабінет, а активістів «Народного контролю» не впустив. Також мер відмовився від коментарів журналістам», – розповів Михайло Шелеп.

За його словами, заяви представників ВОДТРК про те, що 28 вересня Микола Романюк вже був кандидатом на вибори 25 жовтня, тому телеканал боявся сюжетом «Народного контролю» спровокувати юридичний конфлікт – необґрунтовані, оскільки Романюк був зареєстрований як кандидат міською виборчою комісією лише 1 жовтня.

«Окрім того, 28 вересня в ефірі телеканалу транслювалася програма «Місто», де теж вихваляли діяльність міського голови. То чому трансляції нашого сюжету відмовили, а сюжети про Миколу Романюка транслювали?», – додав Михайло Шелеп.

Павло Данильчук закликав телеканал припинити такі дії. «Потрібно об’єктивно висвітлювати інформацію, незважаючи хто це – чи Романюк, чи Гунчик, чи «Народний контроль», – звернувся до представників ВОДТРК Павло Данильчук.

У ВОДТРК повідомили, що комерційний договір про розміщення сюжетів «Гарячої лінії «Народного контролю» на виборчий період автоматично припиняють на підставі Закону «Про телебачення і радіомовлення» і Закону «Про місцеві вибори», оскільки «Народний контроль» став суб’єктом виборчого процесу. Хоча 25 вересня причин для припинення співпраці не було, оскільки Волинську обласну організацію політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» як суб’єкта виборчого процесу зареєстрували 1 жовтня.