20-03-khmel

«Нароний контроль» завадив закриттю залізничної лікарні у Хмельницькому

Пацієнти Хмельницької залізничної лікарні можуть залишитись без допомоги, а тутешні працівники без роботи. А все тому, що цю лічницю збираються закрити. Обурені люди звернулись до «Народного контролю».
Де-факто з першого січня Хмельницька залізнична лікарня висить у повітрі. У столиці розчерком пера її перекинули на опіку Хмельницького. Тут фінансувати лічницю не поспішають. Медперсонал вже третій місяць дотримує клятву Гіппократу на ентузіазмі.
«І ми вже два місяці без зарплати, і вони лише обіцяють, і ніхто нам нічого поки не виплатив», – каже Наталя, медсестра-господиня.
«Мені зараз дуже важко, я сама не з Хмельницького, і в мене батьки не тут проживають, я тут одна, знімаю кімнату і у мене немає чим платити, щоб доїхати на роботу, щоб прожити там», – каже операційна медсестра Олена.
«Звісно, ми хочемо зарплату, звісно, ми ще хочемо й надалі працювати», – каже Олена, медсестра неврологічного відділення.
Нині без зарплати, завтра без роботи – це реальність, з якою медики не хочуть миритись.
«Майбутнє закладу буде вирішувати вже після передачі нас в комунальну власність, вже наш новий роботодавець. Буде це місто – буде місто, буде область – буде область. На даний час я не можу сказати, що буде в майбутньому з нашим закладом», – розповідає головний лікар вузлової лікарні станції Гречани Андрій Стрілець.
«Зберегти нас в якості лікарні, я розумію, що, звичайно, будуть якісь зміни, буде скорочення ну по-максимуму просимо прислухатись до нас, і як менш травматично нас зберегти і менш травматично якісь провести реформи у нашому закладі», – каже Леся Сікомас, лікар-невролог, завідувач денним стаціонаром залізничної лікарні.
«У січні повинно пройти 50 чоловік медогляд відповідно до ЛЕКу, вот ці гроші перерахувались на рахунок, а рахунок морозився», каже лікар-терапевт Ганна Залеська.
Заразом із медичним закладом непотрібними стали і її пацієнти, а це понад чотири тисячі працівників та пенсіонерів залізничників. Вони все життя віддали важкій праці сполучення різних куточків України. Більше 15 років отримують у цій лічниці страхове, а отже безкоштовне лікування.
«Для мене це шок, шо мають закрити лікарню. Я живу аж в Кам’янці, сама дальша точка, якщо десь буде лікарня чи то у Вінниці, чи то в Києві – для нас це буде дуже важко», – каже пацієнтка Наталя.
«Ми старі, немощні, і молодь теж зараз хворіє сильно, щоб прийти в свою лікарню і мати страховку, і пролікуватися по страховці – тоді набагато легше нам жити», – розповідає пацієнт лічниці Дмитро Макарович.
«В міській лікарні я весною лежав, витратив 1382 гривні, думав по чекам оплатять, не оплатили мені ніякі чеки», – каже пацієнт Олександр Васильович.
Якою буде доля лікарні, журналісти «Ннародного контролю» з’ясовують у мерії. Там пообіцяли: медперсоналу збережуть робочі місця та вже завтра видадуть гроші. Пацієнти лічниці теж не залишаться без медичної допомоги.
«Уже сьогодні підписав, тільки що понесли списки на отримання заробітної плати. Завтра вони отримають заробітну плату, на карточки сьогодні ляже», – обіцяє Михайло Василишин, начальник Хмельницького міського управління охорони здоров’я.
«Поступово фінансуємо, пока зберігаємо. Я був в трудовому колективі. Сподіваюсь, цей рік в такому складі і залишиться, можливо, частково люди пенсійного віку підуть», – каже Костянтин Чернелевський, в.о. Хмельницького міського голови.