nkontrol_chers_0610

Не маючи гідної зарплати вдома, херсонці усе частіше їдуть на заробітки за кордон

За інформацією Міністерства закордонних справ,  5 мільйонів українців легально виїхали з Батьківщини на заробітки. Херсонці – не виняток.

Євген неодноразово працював у Польщі – країні, яка стала популярною серед  українських заробітчан.

«У Херсоні нема можливості заробити хороші гроші. А в Польщі я електромонтажником працюю. Отримую 800 злотих, така зарплата мене влаштовує»,  – каже заробітчанин Євген.

Утім і в Україні можна працювати і за це отримувати хорошу зарплату. Для цього слід врегулювати законодавство,  – переконаний народний депутат Дмитро Добродомов, який ініціював законопроект про необхідність підвищення галузевих зарплат.

 «Ми пропонуємо встановити мінімальну галузеву зарплатню , яка б дорівнювала двом мінімальним зарплатам і прив’язати її до тієї продукції, що продається на світових ринках і йде на експорт. Тоді люди зможуть отримувати справедливу зарплатню, залежно від того, що вони виробляють. Якщо ми говоримо про 5 млн людей, то відрахування до бюджету дозволить підняти зарплату бюджетникам не на 10%, а на 30», – підкреслив депутат ВРУ, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

Передусім йдеться про металургію, аграрний сектор та машинобудівництво, які є головними експортерами України і продають свій товар за світовими цінами, отримують надприбутки, але  їх працівники отримують за роботу копійки.

«Ми говоримо про те, де можна зарплату вивести  на відповідний рівень і навести приклад для інших галузей промисловості. Інші у такому випадку, якщо не будуть тягнутися за лідерами, втратять робітників. Тобто, тут запрацює ринок праці – це надзвичайно важливо. Ми показуємо,  як на законодавчому рівні це потрібно зробити», – висловив думку голова Конфедерації Незалежних профспілок України Михайло Волинець.