Податківець на мільйон: як живе верхівка фіскальної служби Черкащини

Три роки тому уряд ліквідував податкову. Натомість створили нове відомство. Зайвих нібито скоротили, залишилися тільки найкращі. По факту, на кабінетах хіба таблички замінили. Детальніше у сюжеті «Народного контролю».

На годиннику майже дев’ята ранку. Машин на парковці біля податкової стає все більше. Слуги народу з’їжджаються на роботу. Чорний Lexus привіз на службу Максима Криштопу. Він очолює місцеву ДФС з 2015 року.

Максим Криштопа, начальник Головного управління ДФС у Черкаській області

Максим Криштопа, начальник Головного управління ДФС у Черкаській області

Пан Криштопа – яскравий приклад державного службовця, якому «дивом вдалося»  дослужитися до такої автівки. Він вже п’ятнадцять років на державній службі, заробляє щомісяця близько 6 тисяч гривень. На схожу машину пересічному українцю з таким доходом довелося б усе життя складати.

Починав він свій трудовий шлях з посади простого інспектора у Смілі. Через сім років очолив районну податкову.

Максим Валерійович Криштопа відповідно до закону України «Про очищення влади» пройшов люстрацію. У ході перевірки жодних питань до його власності та статків не виникло.

Цікаво те, що з переходом до Черкаської фіскальної служби статки родини Криштопи почали невпинно зростати. За рік після призначення на посаду топ-рівня – у 2014 – Максим Криштопа задекларував понад півтора мільйона,  увага, як виграш чи подарунок.

«Дивним чином посадовець вказує півтора мільйона гривень, на хвилиночку, в графі «дарунки, призи, виграші», дуже цікаво, де такі дарунки можна отримати», – зазначив лідер «Народного контролю» на Черкащині Олександр Піньковський.

 Олександр Піньковський, лідер «Народного контролю» на Черкащині

Олександр Піньковський, лідер «Народного контролю» на Черкащині

Дивом гроші зникли вже через рік – у 2015. Натомість у декларації з’явилися елітні автомобілі.

У самого Максима Валерійовича є нібито лише старенька Волга. Зате родина не бідує – у 2015 мама головного фіскала купила Lexus, який коштує щонайменше 20 тисяч доларів. Того ж року у тещі пана Криштопи з’явилася Toyota Land Cruiser. Середня вартість такої автівки – теж 20 тисяч «зелених».

Журналісти «Народного контролю» вирішили поцікавитися у Максима Валерійовича: звідки гроші на машини та куди зникли подаровані мільйони?

Оскільки ні на роботі, ні вдома пана Криштопу журналісти не застали, спробували хоч телефоном все вивідати.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Головне управління ДФС у Черкаській області

Складається враження, що Максим Валерійович сам не знає що декларував.

Де роздають мільйонні подарунки та  як назбирати на круті авто, активісти так і не дізналися. Але точно з’ясували, що податкова верхівка Черкащини явно живе не на зарплату. Тому команда «Народного контролю» й надалі перевірятиме чиновників на доброчесність і направить листи до профільних антикорупційних органів. Може хоч з ними головний фіскал області буде більш балакучим?