mychajo

Потрібен громадський контроль за коштами на відновлення інфраструктури Луганщини, – Михайлов

Навесні цього року «Народний контроль» з’явився на Луганщині. Осередок розміщений у Лисичанську, де нещодавно запрацювала 14-та громадська приймальня народного депутата Дмитра Добродомова.

Про початок роботи та плани на майбутнє розповів голова Луганської обласної організації «Народного контролю»  Дмитро Михайлов.

– Як довго працює осередок «Народного контролю» у вашому регіоні? В яких напрямках розвиваєте роботу?

– Обласна організація в Луганській області працює з квітня цього року. Свою роботу ми зосередили на трьох основних напрямках. По-перше, це боротьба за відкриту і прозору роботу органів місцевого самоврядування, що дає вагомий важіль у боротьбі з корупцією. По-друге, приведення тарифів на послуги ЖКГ та перевезення пасажирів громадським транспортом до економічно обґрунтованих показників. По-третє, патріотичне виховання дітей та молоді, адже ми знаходимося поблизу лінії розмежування з тимчасово-окупованими територіями України.

– Які 2-3 головні досягнення в роботі за цей час?

На даний момент у Лисичанську реалізується проект «Громадська рахункова палата», спрямований на покращення інформування городян про місцевий бюджет. Публікуються основні фінансові показники, напрямки витрачання коштів. Приміром, опублікували карти ремонту доріг, прибудинкових територій, шкіл, ліфтів Лисичанська, що дало змогу людям контролювати виконання робіт. Разом із громадськими активістами міста домоглися зниження тарифів на пасажирські перевезення на 20%. Також є співорганізаторами патріотичних заходів в Лисичанську, зокрема, у травні параду вишиванок і флешмобу, під час якого центральну площу прикрасили візерунком вишиванки площею понад 50 «квадратів».

– Як працює депутатська приймальня лідера «Народного контролю» Дмитра Добродомова у вашому місті? З якими питаннями приходять люди? Як їм допомагають?

Хоча приймальна у Лисичанську відкрилася тільки 24 червня, вже були звернення мешканців області щодо необ’єктивного нарахування комунальних тарифів, земельного права, відшкодування суми депозитного вкладу банку, який перебуває в стадії ліквідації, а також організації дорожнього руху в пришкільної зоні.

Для отримання більш розширеної інформації щодо зазначених проблем підготовлено ряд запитів в державні органи, також залучається група журналістів.

– Як записатися на прийом?

– Записатися на прийом можна за телефоном 095-515-08-94, на сторінці громадської організації у Фейсбуці, а також безпосередньо у громадській приймальні.

– Як на місцях люди сприймають новини на головній «політарені» країни?

– На Луганщині склалася непроста політична ситуація: населення  за своїми переконаннями розділилося на дві групи. Одна продовжує симпатизувати «рускому міру» і політичним силам, які насаджували сепаратизм. Друга група – це проукраїнськи налаштовані мешканці Луганщини. На  жаль, ряди останньої рідшають через недалекоглядну політику Уряду і Президента у всіх сферах. По всій Україні непроста економічна ситуація, а в нашій області вона просто катастрофічна. Через близькість збройного конфлікту багато підприємств зупинили свою роботу, торгові мережі закрили магазини, люди в пошуках спокійнішого життя виїжджають за межі регіону. А підтримки держави немає. Цією ситуацією хочуть скористатися колишні «регіонали», які ініціюють проведення виборів до Луганської обласної ради. Мета – отримати доступ до розподілу грошей, виділених на відбудову Донбасу.

– Які завдання та плани на майбутнє?

– Зараз головне завдання – організувати громадський контроль за освоєнням коштів, які виділяються на відновлення інфраструктури Луганської області. Адже рішення про фінансування проектів, по суті, приймає одна людина – голова обласної військово-цивільної адміністрації.

Плануємо сформувати міські та районні партійні організації, щоб оперативніше вирішувати нагальні проблеми мешканців області. Також сподіваємося  незабаром запустити телевізійний проект «Народний контроль».