Потрібно відкрити кримінальну справу проти генерала, який заблокував людей на замінованому КПП в Шегинях, – Добродомов (+ відео)

Керівництво прикордонної служби, яке перебувало на місці, перш за все мало провести евакуацію громадян з потенційної зони ураження.

Про це в ефірі програми «Нейтральна територія з Орловською» на телеканалі «ПРЯМИЙ» заявив лідер «Народного контролю», народний депутат Дмитро Добродомов, коментуючи перехід Михайла Саакашвілі через КПП «Шегині».

«Коли ми приїхали в Шегині, нам сказали, що КПП заміновано. У статті 9 Закону «Про державний кордон України» йдеться про те, що не є порушенням правил перетинання державного кордону України у випадку, якщо це вчинено у разі крайньої необхідності, а також за інших вимушених обставин. Вимушеною обставиною може бути повідомлення про замінування пункту пропуску. Про замінування особисто заявив начальник Західного регіонального управління ДПС України Володимир Єгоров. Таким чином, заручниками стали 60 людей: журналісти, зокрема іноземні співробітники, громадські активісти й народні депутати», – зазначив нардеп.

Добродомов наголосив, що прикордонники не лише заблокували людей на замінованому пункту пропуску, вони й перешкоджали залишити небезпечну зону.

«Мене дивує, що проти цього генерала ніхто не відкриває кримінальну справу. Проти начальника потягу, яка не дозволила йому виїхати з Перемишля. Я вже направив відповідні звернення до правоохоронних органів щодо цього питання. Тепер щодо так званого «прориву». Жодного порушення перетину кордону не відбулося! Усі події відбулися вже на території України! Доказом цього є заява МЗС Польщі: ситуація, що відбувалася в «Шегині», це внутрішня проблема України», – додав Добродомов.