У Дрогобичі відкрили Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми проблемами

У суботу, 17 листопада, у Дрогобичі у приміщенні новозбудованого корпусу ЗОШ №5
урочисто відкрили Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами. Він став дев’ятим на Львівщині з 25 запланованих.

«Спільними зусиллями нам вдалося облаштувати цей Інклюзивно-ресурсний центр ще краще, ніж планували. Він розміщений у капітально відремонтованому приміщенні, закуплено сучасне технічне обладнання, відтак, діткам з особливими потребами створено всі умови для отримання якісних освітніх послуг», – зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Також міський очільник Дрогобича наголосив, що вже наступного року планується ремонт вулиці, яка веде до Інклюзивно-ресурсного центру. Також сюди почне курсувати громадський транспорт, аби діткам разом з батьками було легше дістатися. Окрім цього, за словами Тараса Кучми, на прохання учнів цієї школи на території встановлять дитячий та спортивний майданчики.

Присутні на відкритті батьки зазначили, що до цього часу були змушені возити своїх дітей до Львова, оскільки ближче не було установи, де їхні дітки з особливими потребами могли б отримати освітні послуги.

За словами директора Інклюзивно-ресурсного центру Ірини Шустової, в ІРЦ з дітками працюватимуть вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, практичні психологи та вчитель-реабілітолог.

«Наразі до Центру подано 72 заявки від батьків на отримання освітніх послуг їхніми дітьми, 60 з яких є дрогобичанами. А загалом, за даними міської поліклініки, у Дрогобичі – понад 450 дітей, які потребують надання послуг, передбачених діяльністю ІРЦ», – прокоментувала посадовиця.

Також Ірина Шустова додала, що звернутися до Інклюзивно-ресурсного центру можуть усі, хто цього потребує, адже за потреби, штат працівників можна збільшити, а графік занять з дітьми будуть узгоджувати з кожним індивідуально.

Загалом, основним завданням у роботі Інклюзивно-ресурсного центру є супровід дітей з особливими освітніми проблемами від 2 до 18 років.

Зазначимо, що з державного бюджету на облаштування Інклюзивного-ресурсного центру у Дрогобичі було виділено 251 тис. грн, а саме на закупівлю обладнання. Витрати на ремонт та облаштування приміщення здійснено з міського бюджету Дрогобича на загальну суму 295 тис. гривень.