У Тернополі завод використовує своїх працівників, виплачуючи їм копійки

Мізерна зарплата – за нелюдські умови праці. На багатьох вітчизняних заводах керівники платять своїм працівникам недостойну зарплату. На Тернопільщині одне із таких підприємств – «Се Борднетце-Україна». Аби заробити, люди батрачать по кілька змін поспіль.

Про це тернополяни масово пишуть у соціальних мережах та спеціальних групах обговорення.

 «Це підприємство варто було назвати не «Се Борднетце-Україна»», а «Освенцим-Україна», бо це дійсно концлагер. Такого хамства, невихованості я ще ніде не зустрічав. Впевнений воно довго не проіснує, тому що так знущатися з людей просто не можна. Чого лише вартий обід тривалістю в 20 хвилин?!! Фактично відсутня профспілка. Декілька разів бачив, як люди після змін просто непритомніли прямо біля таблиць з розкладом», – пише у відгуках про підприємство «Се Борднетце-Україна» тернополянин Віталій.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Се Борднетце-Україна» входить до концерну Sumitomo Electric Bordnetze – провідного світового виробника кабельної продукції з німецькими та японськими інвестиціями. На Тернопіллі цю роботу називають по-простому – «мотання дротиків».

Тернополянин Роман з підприємтсва звільнився 2 місяці тому. Тепер готується їхати до Польщі на заробітки.

«Я працював більше року в складському приміщенні. Щодня розвантажував і завантажував фури. І платили мені за це все – всього лише 3,2 тисячі гривень. Дружина у декреті, за ці кошти я сім’ю не можу утримувати і ще й платити за комуналку. Вирішив звільнитися, тепер шукаю ліпшої перспективи, де більше платять. Можливо, поїду до Польщі», – розповідає  колишній працівник «Се Борднетце-Україна» Роман.

Люди, які годинами стоять за станками і намотують дроти для автомобільного виробництва,  отримують від 5-ти до 7-ми тисяч гривень. За ту ж роботу у Польщі, українці на руки мають 15-20 тисяч.

«У Польщу на заводи зараз забирають українців. Платять там 12 злотих на годину. Хай попрацюють люди, але мають до 20 тисяч гривень в місяць», – говорить тернополянин Андрій.

Від коментарів на камеру керівництво «Се Борднетце-Україна» відмовилося. Лише телефоном повідомили, що інтерв’ю наразі не має кому давати, бо всі зайняті на виробництві.

Тим часом, місцеві чиновники, та й що там, навіть сам Президент України не можуть не натішитися іноземними інвестиціями на Тернопільщині. Півроку тому Петро Порошенко відвідав  «Се Борднетце-Україна».

«Ваше підприємство, як на мене, є дуже символічним. Цей символ виглядає в тому, що ми отримуємо нарешті безперешкодний доступ на ринки країн Європейського Союзу», – сказав Президент України Петро Порошенко при зустрічі з працівниками «Бортнеце». При тому Гарант заявив, що українці для інвесторів – дешева робоча сила.

«Ми на сьогоднішній день виграємо конкуренцію з аналогічними виробництвами, які розташовані в Румунії, Болгарії. Чому? Бо українці краще працюють».

«Се Борднетце-Україна» свій товар збуває на світовий ринок за світовими цінами, проте про своїх працівників забуває. Такою «економією» коштів грішать чи не всі потужні підприємства.

Тож  «Народний контроль» пропонує зобов’язати керівників фірм та олігархів, які стоять за ними, платити людям ринкові зарплати. У Верховній Раді вже зареєстровано відповідний законопроект  № 5158.

 «Міжфракційна парламентська група політичної партії «Народний контроль» спільно з Конфедерацією вільних профспілок України розробила законопроект 5158, який в першу чергу покликаний підняти зарплати працюючим. Йде мова про майже 5 мільйонів людей, які працюють на підприємствах, які є експортоутворюючими – це металургія, машинобудівна, аграрна галузь. Ці фірми продають свою продукцію на світових ринках, за світовими цінами, а чомусь наші робітники утримують зарплату в 8-12 разів меншу, ніж такі самі працівники за кордоном», – розповідає депутат ВРУ, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

Законопроект № 5158 депутатів «Народного контролю» підтримала Конфедерація Незалежних профспілок України.

«У країні зараз створена якась система рабства. Ми не можемо змиритися з ситуацією, коли комунальні платежі відповідають рівню заробітної плати. І зараз автори законопроекту при підтримці профспілок пропонують ідею, який вирішити цю проблему. Законопроект своєчасний, законопроект вдалий і саме головне його можна доопрацьовувати», – сказав голова Конфедерації Незалежних профспілок України Михайло Волинець.