Врятувати Соснівку: хто стоїть за знищенням рекреаційної зони Черкас

Мікрорайон «Соснівський» має багату, більш ніж сторічну історію. Санаторії, дитячі табори та будинки відпочинку, побудовані в СРСР давно вже не ті. Нині від цього добра майже нічого не залишилося. Тепер земля у лісі з унікальним повітрям на березі Дніпра стала ласим шматком для багатіїв та чиновників. Детальніше у сюжеті «Народного контролю».

Придбати або побудувати житло в екологічно чистій зоні Черкас – задоволення для обраних. Але така можливість є! Заможні родичі та бізнес-партнери нинішнього мера та губернатора вже отримали ділянки і будують будинки. Такого не дозволяли собі при жодній владі, кажуть черкащани.

«Вони рік не пробули при владі, а  вже роздали 14 ділянок», – розповіла  голова КСН «Соснівський» Анна  Демченко.

Анна ДемченкоВтім від людського ока нічого не приховаєш. Ледь не щодня у пресі з’являються гучні заголовки про цинічний дерибан соснівської землі.

Тут, у Соснівці,  на 50 сотках землі будується брат самого губернатора  Радислав Ткаченко.

Неподалік губернаторських володінь за височезним парканом зводить палац його бізнес-партнер Андраніка Казарян – один із засновників будівельної фірми ПП «Надія».

Інші 50 соток землі у Соснівці та розкішний маєток належать  колишньому директору Черкаської ТЕЦ Сергію Янішевському.

Далі на ще одних 50 сотках стоїть шикарний маєток Самвела Баласаняна, засновника компанії «Нафта-трансоіл» та компанії «Древо-стиль».

Вочевидь, поки звичайні люди оббивають чиновницькі пороги, аби отримати бодай 1 сотку черкаської землі, місцеві вельможі спокійно почасти безкоштовно вхоплюють по півгектара. І не десь за містом, а у мальовничій Соснівці.

І нікому не коле, що це курортна природоохоронна місцевість, і що приватне будівництво у Соснівці заборонене. Втім, чиновницький досвід не минає дарма. Пара-трійка маніпуляцій із купівлею-продажем – і закон посунувся.

Теперішня влада забудовою Соснівки приватниками не обмежилась. Черкащан шокував новий проект забудови Соснівки  багатоповерхівками.

Майбутні жителі елітного мікрорайону споглядали б зі своїх вікон розкішні краєвиди: Дніпро та ліс. Та ціна завелика! Не для покупців, а для черкащан та України. Адже задля будівництва житлового комплексу чиновники вже майже дозволили знищити аж 42 гектари лісу. І це лише на папері. Фактично площа  могла би бути значно більшою.

Проект забудови Соснівки

Проект забудови Соснівки

Планувалося, що у соснівських багатоповерхівках поселяться понад 2 000 мешканців. Висоток за проектом мало бути  п’ять: три 21-поверхові,  одна 12-ти та одна 16-ти поверхова. Почувши про проект, громадськість повстала.

Мер та секретар міськради разом із забудовником тишком-нишком провертали авантюру, переклавши відповідальність на самих черкащан. Мовляв, як громада скаже, так і буде. Однак громадські слухання мають лише рекомендаційний характер. Люди вирішать одне, а депутати можуть проголосувати зовсім інакше.

«Такими громадськими слуханнями влада може прикриватися під час прийняття якогось важливого рішення», – каже голова черкаського міського осередку «Народного контролю» Олександр Галкін.

ГалкінТак і стало. На громадських слуханнях було і справді чимало народу, втім, о дивина, деякі навіть не знали, чого прийшли. Кому на роботі пригрозили, а кому банально заплатили. Так би мовити, нагнали масовку.

Отже, на словах міська влада переконує, що будівництва не буде, а потім знову лобіює інтереси забудовника. По-простому, дурить людей. Секретар міськради переконує, що треба дати можливість черкащанам жити в екологічно чистій зоні.

«Я за те, щоб на місці смітника був мікрорайон з садочком соціальною інфраструктурою, спортивними школами. Це для тих черкащан, які хочуть жити в екологічному місті», – секретар міськради Олександр Радуцький.

РадуцькийВочевидь, дбайливий пан Радуцький вважає, що жити в екологічній зоні треба дозволити лише обраним. Тобто тим, хто може собі це дозволити.

Тільки що залишиться від тієї екологічної місцевості, якщо дерев не буде? І чому не зробити тут справді зону загального відпочинку? Адже ще в 2014 році теперішні чиновники нашого міста демонстрували кардинально інші погляди.

Для розбудови міста у Черкасах є достатньо вільних ділянок. Та певно соснівська земля значно цінніша за будь-яку іншу. За таку золоту оборудку можна і ризикнути.

Під тиском громадськості, зокрема і  «Народного контролю», на черговій сесії міськради влада свою позицію змінила. Депутати вирішили призупинити розгляд цього питання.  Тож забудови у Соснівці не буде. Поки що.