Заповідний бізнес: чи бути волинському зубру

«Лісовий масив, що зберігся у майже первісному, недоторканому стані» – таке трактування має слово «пуща», коли йдеться про унікальний ландшафтний комплекс з неповторною флорою та фауною. Є такий і на Волині. Це – Ківерцівський Національний природний парк «Цуманська пуща». Тут дуби віком до двохсот років, непрохідні болота, а птахи і звірі дивують червонокнижним різноманіттям.

Понад 33 тисячі гектарів території  з 2010 року, відповідно до Указу Президента, – особлива зона. Зона без мисливських карабінів і зайвого шуму. Та виявляється, усе зовсім не так. Нині площу парку не лише урізають, а й здають в оренду.

12 квітня 2017 року депутати обласної ради віддали на 25 років в оренду половину парку із заповідними територіями під мисливські угіддя. Громадськість шокована: червонокнижні зубри незабаром стануть легкою здобиччю для мисливців та товстосумів. Хоча у заповідній зоні і зараз процвітає віп-полювання.

«Народний контроль» з’ясував, хто каламутить воду у чистих плесах пущі і навіщо порушує там екологічну рівновагу через бажання підзаробити грошенят.