пресс-конф

Активісти розкрили корупційні схеми в Лисичанську та Сєвєродонецьку

У Сєвєродонецькому кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбулася прес-конференція громадських активістів Сєвєродонецька та Лисичанська щодо резонансних справ з придбання комбінованих автомобілів за бюджетні кошти для цих міст.

У Лисичанську замість заявленого нового автомобіля придбали старий, що пробували приховати перебитими номерами. І витратили на це 2 млн гривень коштів платників податків.

Активісти Сєвєродонецька віднайшли прямий зв’язок між переможцем тендеру та керівником комунального підприємства «Сєвєродонецьккомунсервіс». Крім того, група депутатів та громадських активістів Сєвєродонецька зафіксували факт використання двох примірників одного й того ж сертифікату відповідності в обох учасників тендеру, що може свідчити про наявність змови між учасниками тендеру. Загроза запровадження описаної схеми підсилюється тим, що схожа схема була впроваджена в Лисичанську, а це вже може свідчити про регіональний масштаб корупційної схеми

В обох містах на дані звернули увагу правоохоронці. Зі свого боку Олександр Кобзар, голова лисичанського осередку «Народного контролю», поділився досвідом з присутніми на прес-конференції журналістами та представниками громадськості щодо того, як громада може виявляти, контролювати та протидіяти корупційним схемам, які мають місце у містах, які ресурси (PROZZORO, Youcontrol та ін.) можна при цьому використовувати.