Через бюрократичну тяганину мешканці багатоповерхівки у Тернополі рік без ліфта

Мешканці будинку на вулиці Лучаківського, 5Б ходять пішки на 9 поверх! Будинок вже більше року зданий в експлуатацію, а ліфт ще досі не запустили.

Добитися правди самотужки мешканцям не вдається – комунальники годують їх порожніми обіцянками.

«У ЖЕКу обіцяють, що запустять ліфт з першого числа. Ось ми кожного місяця чекаємо першого числа, але чомусь результату жодного», – каже мешканець 8-го поверху Андрій.

Щоб з’ясувати, хто ж винен у такій безглуздій ситуації, журналісти «Народного контролю» вирушили до міськради. Там пояснили –  згрішив забудовник.

«Забудовником не вирішено питання передачі технічної документації на ліфт і не проведено реєстрацію ліфтового обладнання в органах Держнагляду охорони праці, що унеможливлює отримати дозвіл на його експлуатацію і укласти договір зі спеціалізованою організацією на обслуговування обладнання, а також ввести його в експлуатацію», – пояснив заступник начальника відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду Управління ЖКГ Тернопільської міськради В’ячеслав Мокляк.

Відтак, журналісти «Народного контролю» навідалися до обслуговуючого ЖЕКу. Там також звинувачують забудовника.

«Забудівником був «Тернопільбуд» і вони мали домовленість, що після здачі будинку в експлуатацію ліфти буде обслуговувати фірма «Отіс». Ця фірма не брала участі в конкурсі на обслуговування ліфтів у місті Тернополі, – каже директор ПП «Дружба-Сервіс-Житло-1» Олег Лемега. – Забудовник повинен був при передачі будинку мені на обслуговування передати паспорта ліфтів. Проте він відтягував це, і тому склалася така ситуація».

Та після втручання «Народного контролю» сторони конфлікту почали активно домовлятися, щоб вирішити проблему.

«Сьогодні буде заключний договір на обслуговування з підприємцем Шулик і я думаю, що за пару днів ліфти будуть введені в експлуатацію», – запевнив директор ПП «Дружба-Сервіс-Житло-1» Олег Лемега.

Для остаточної гарантії активісти «Народного контролю» навідалися у фірму забудовника. Там запевняють, всі необхідні документи передали обслуговуючому Жеку та демонструють журналістам «Народного контролю» акт прийому-передачі будинку.

«Я маю акт прийому-передачі будинку. Тут написано: передано будинок зі всім обладнанням, з землею і з ліфтами в тому числі. Ми владнаємо це питання за пару днів. Також просимо в мешканців вибачення за такий казус», – сказав головний інженер ТОВ «Тернопільбуд» Віталій Грузинський

Поки комунальники та забудовники з’ясовують, хто винен, «Народний контроль» прослідкує, аби найближчими днями ліфт у багатоповерхівці таки запустили.