Чому лікарям у Монастириську не оплачують нічних чергувань? – Віталій Тріщук

Ряд гострих запитань керівнику Монастириського районного територіального медичного об’єднання Стефанії Підгірній поставив під час сесії Монастириської районної ради депутат від «Народного контролю», голова комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, національного духовного відродження Віталій Тріщук. Аби отримати вичерпні відповіді на запитання, він скерував до керівника медоб’єднання депутатський запит.

«Я попросив Стефанію Підгірну пояснити, чому лікарям нашої райлікарні не оплачують нічних чергувань, хоча вони чергують двічі-тричі на місяць. Це неприпустимо. Як і те, що керівник районного територіального медичного об’єднання підписала угоду з радою трудового колективу, коли в закладі діє профспілка», — сказав Віталій Тріщук.

На сесії депутати заслухали звіт про діяльність медичного об’єднання і ухвалили рішення про припинення юридичної особи комунального закладу райради «Монастириський районний центр надання первинної медико-санітарної допомоги» шляхом перетворення на комунальне некомерційне підприємство.

«Таке перетворення зумовлене реформуванням. Проте мене і моїх однопартійців непокоять інші, значно гостріші проблеми, як от забезпечення комп’ютерами з підключенням до інтернету лікарів вторинної ланки медицини. Зі скасуванням багатьох паперових форм без комп’ютерного оснащення ми не зможемо ефективно працювати в системі електронного реєстру пацієнтів eНealth», — зазначив депутат-«народноконтролівець».

Віталій Тріщук переконаний, що медична реформа не зможе успішно відбутися без конкретних механізмів і належного фінансування. Тому і депутати, і фахівці з медицини від «Народного контролю» нині намагаються хоч якось запобігти небажаним наслідкам реформування чи бодай пом’якшити їх.