Держава має забезпечити пільговикам безкоштовний проїзд у громадському транспорті, – Добродомов

«Народний контроль» вимагає від уряду передбачити в бюджеті на 2018 рік кошти на компенсацію місцевим бюджетам витрат на пільговий проїзд громадян.

Про це під час зустрічі з працівниками Луцького підприємства електротранспорту в рамках робочого візиту в Луцьк заявив лідер «Народного контролю», народний депутат Дмитро Добродомов.

«Фінансовий стан підприємств електротранспорту в країні критичний, зокрема через однаково високі тарифи на електроенергію для приватних та комунальних підприємств. Держава не виплачує компенсацію на перевезення пільгових категорій громадян, адже переклала їх на місцеві бюджети. І далеко не кожне місто може впоратися з цими витратами. Через це працівникам таких підприємств місяцями не виплачують зарплату», – сказав він.

 Добродомов наголосив на тому, що лише Луцьк за останні два роки витратив 65 млн грн бюджетних коштів на компенсацію пільгового проїзду.

 «Ці гроші мають бути спрямовані на розвиток міста, а не на борги, які мають покриватися з державного бюджету. Розуміючи критичну ситуацію в Луцькому підприємстві електротранспорту, я підготував відповідний запит до Кабінету Міністрів, аби в бюджеті на 2018 рік передбачили кошти на погашення боргів за пільгові перевезення. Необхідно, щоб людям виплатили всі заборгованості по зарплаті і забезпечили безкоштовним проїздом окремі пільгові категорії. А також зменшили вартість електроенергії для державних та комунальних підприємств», – підсумував нардеп.