Добродомов зустрівся з деревообробниками Івано-Франківщини

Представники деревообробних підприємств наголосили на важливості мораторію на вивіз лісу-кругляка для розвитку галузі.

Зустріч пройшла в межах робочого візиту лідера «Народного контролю» Дмитра Добродомова в Івано-Франківськ. Основним предметом розмови був план розвитку лісопереробної галузі в Україні. Добродомов, як ініціатор введення мораторію, наголосив на тому,  що це лише перший крок «Народного контролю» для реформування деревообробної галузі в Україні.

«За 2016 рік сфера деревообробки показала приріст більш ніж на 15%. А це єдина сфера економіки з позитивними результатами. За минулий рік створено та відновлено сотні підприємств і тисячі робочих місць. Це перші результати мораторію. Наступним кроком стане законопроект про нульове мито для лісопереробного обладнання на 5 років. Так наші підприємці зможуть придбати необхідне устаткування, якого зараз немає в Україні. Це допоможе розвинути деревообробну сферу в Україні та залучити нові інвестиції», – наголосив нардеп.

Голова асоціації деревообробних і лісозаготівельних підприємств Західної України Ігор Соболевський зазначив, що влада не зацікавлена в розвитку галузі.

«І досі є багато загроз для працівників цієї сфери в Україні. Перш за все, це наміри української влади віддати ліси в концесію. Тобто в оренду для окремих компаній, зокрема, іноземним. І вже ніхто не матиме можливості ними користуватися. А також, це непрозорість електронних торгів. Насправді, жодних торгів не відбувається, це все фікція, адже перемагають завжди «свої» люди», – констатував Соболевський.

Власник деревообробної компанії «ІРІС–ГРУП» Клаудіо Паскаль додав, що повністю підтримує пропозиції Асоціації деревообробників, адже вони допоможуть забезпечити кращі умови для підприємців та працівників.

«Завдяки таким ініціативам, як мораторій, ми (іноземні компанії – ред.) не боїмося інвестувати гроші в українську деревообробну галузь. На Франківщині ми відкрили невеличке підприємство на 120 робочих місць і ми готові далі вкладати гроші. Але для цього потрібна підтримка свідомих політиків», – наголосив Паскаль.

023 052