Фантомний благоустрій: за які обіцянки люди стають заручниками будівельних афер

Будівельні афери в Україні настільки стали системними, що вже нікого не дивують.  Заручниками будівельних злочинів вже стали тисячі українців. У гонитві за дешевими квадратними метрами люди знову і знову потрапляють у пастки забудовників. Відсутність комунікацій чи документів на експлуатацію – біда, з якою мешканці почасти залишаються сам на сам, коли аферисти зникають з їхніми грошима.

Ще взимку команда «Народного контролю» з’ясувала, що у Вінниці зводять новобудови з порушенням генерального плану міста. Так на місці житлового комплексу «Правильний вибір» мала би бути садибна забудова, на місці багатоповерхівок «Рів’єра» і «Резиденція» – одноповерхівки, замість житлового комплексу  «Сімейний» – промислові підприємства. А територія, на якій зараз ведеться будівництво «Європейського кварталу» згідно з планом зонування Вінниці поки  взагалі не визначена.

Дозвіл на проектування майбутньої забудови дає міська рада, а за  подальший контроль та введення будинку в експлуатацію відповідає Департамент архітектурно-будівельна інспекція Вінниці. Але тоді директор ДАБІ  Олександр Чернега так і не знайшов часу, щоб пояснити журналістам, чому інспекція дає дозвіл на будівництва з порушеннями. А тим часом «Народний контроль» знайшов черговий проблемний новобуд Вінниці. Детальніше у сюжеті «Народного контролю».