0206_kol

Лікарі понесуть відповідальність за халатне ставлення до пацієнтів

Через лікарську халатність дитину з двома поламаними руками під рентген кабінетом протримали 2 години. Коли почали опухати руки та піднялася температура – теж ніхто не реагував. Налякані та обурені батьки звернулись до НК.

Зараз 12-річному Івану вже набагато краще. До цього малий прежив чимало. Спочатку  впав з велосипеда та зламав дві руки. Лікарі наклали гіпси, та руки не преставали боліти, набрякли, піднялася температура. Травматог відправив зробити повторний знімок.Рентген-апарат у дитячій лікарні не працює – батьки пішли у ЦРЛ, де простояли більше години у черзі, пригадує батько Андрій: “Три співробітники стоять : один каже, шо він не береться до дітей, другий просто не хоче робити, а той шо від дітей – він без направлення не робить”.

Обурені батьки повернулися до дитячої лікарні, взяли направлення та знову прийшли під знайомий кабінет. Черга зробилася ще більшою. Коли малому стало крайньо зле – почали давати знеболююче. Пройшла ще година.

Батькам хлопчика урвався терпець: “Я агресую, тому що в цій лікарні поводити себе спокійно не можна! Є три рентгенологи, я прошу зробити рентген, дитина стоїть дві години з поламаними руками, розумієте?”

Тільки після того, як до лікарні приїхали журналісти НК, процес пішов набагато швидше.”Ви приїхали, зробили вже трошки шуму, вже тоді почали всі рухатись, зробили рентген”, – каже батько дитини.

Поки чекаємо на результат, з’ясовуємо, здоров’я та нерви випробовують тут ледь не усім.

“Ми прийшли перший раз, то ми трошки почекали, то лікар пішов на визов. Ми тоді пішли в поліклініку, прийшли другий раз, то ми почекали може десь 10-15 хвилин, нас лікар покликав, просто тепер довший час ми вже чекаємо на результат знімку.

Карточку занесли, а тепер перезмінка тай покличуть, тай я чекаю”, – кажуть пацієнти, які стоять у черзі.

Журналісти НК намагаються з’ясувати, чому медики не дають направлення на рентген.

Коли рентгенолог  сказав, що без направлення не робить, ви аж тоді написали направлення. Ну ж, хіба не так?” – звертається до лікаря журналіст “Народного Контролю”, та медику на це відповісти нічого.

За поясненнями йдемо до головного лікаря Коломийської дитячої лікарні. Та медик проблеми не бачить.

– В даному випадку мова йшла про бажання ексклюзивного ставлення, їй, коли вона не отримала…”

– (журналіст) Не ексклюзивного, а просто дати направлення.

-Це моя думка, ви можете її оскаржити, – підсумовує лікар.

Чому дитина з поламаними отако руками має ходити пішки звідси сюда, сюда звідти і так дальше. От в чому суть проблеми!” – У відчаї говорить батько хлопчика.

Зовсім інша думка у лікаря-хірурга, який зумів зрозуміти батьків та малого пацієнта.

Чесно кажучи, мені соромно за своїх колег. Бо мені теж, я б теж так повів себе як ви. Я б завівся і почав шукати якоїсь допомоги”, – каже Володимир Костюкевич. лікар-хірург.

Аби зробити рентген, поправити кістку та знову поставити гіпс сім»ї довелося просидіти у лікарні пів дня.

“Бюрократії шок! Ну без, без папірчика ти ніхто. Тобі не зроблять рентген. Дитина сидить 5-6 годин  з поламаною рукою, просто з розрізаним гіпсом і просто собі сидить, мордується. Все! Ніхто нічо не робить, бо йому не дали папірчика, – обурюєть батько Андрій. – Дякую шо ви приїхали, відреагували”.

Активісти НК звертаються до обласного департаменту охорони здоров»я. Цікавимося,яким чином вони впливають на безвідповідальних лікарів.

“Я дав команду створити комісію і розібратися з цього приводу. Я дуже радий, що ви піднімаєте саме ті питання, які ми маємо вирішувати. Це хамство ми мусимо викорінювати разом. Я думаю, по мені ви не бачите,щоб я хотів це замнути, таке я замнути не хочу, тому попрацює комісія, потому ознайомимо вас цей, якщо буде щось не подобатися ще щось, обов’язково зустрінемось з тими батьками, які скаржились, попрацюємо обов’язково, нічого від вас приховувати не буду”, – обіцяє Роман Мельник, директор Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.