12.05

«Народний Контроль» перевірить чи облаштують зупинку на вулиці Шевченка згідно усіх правил дорожнього руху.

Зупиняти маршрутку на цій зупинці небезпечно для життя: для цього треба вийти на проїжджу частину. Водії автівок нехтують правилами дорожнього руху, не звертають увагу на знак зупинки, а заїзну кишеню  – сприймають за парковку. Обурені кіровоградці звернулися на гарячу лінію Народного Контролю.

Відколи тут з’явився новий магазин, а поруч із ним паркова, зупиняти маршрутку кіровоградцям стало незручно та небезпечно.

«Для того, щоб сісти на маршрутне таксі потрібно вийти на проїжджу частину зупинити маршрутку, маршрутка зупиняється на дорозі і пасажир вскакує в цю маршрутку, а наступний водій вже підганяє попереднього.» – обурюється мешканка міста Наталія.

«Не видно, навіть, яка маршрутка за номером, треба виходити на проїжджу частину. Звичайно, що незручно, що вранці, що в обідню годину чи вечірню – тут постійно зайнято машинами.» – продовжують Яна та Ярослав.

Страждають від такої автомобільної стоянки і водії маршруток.

Водії знака зупинки немов не бачать. Вважають: заїзна кишеня – то спеціально облаштована парковка для них. На зауваження журналістів Народного контролю реагують по-різному:

– Доброго дня, а скажіть будь ласка а чого ви на зупинці зупинилися?

– А де?

– Тут знак зупинки.

Водій не коментуючи від’їжджає.

Інші водії намагаються довести, що це всетаки облаштована парковка для покупців магазину.

Аби зясувати, для кого розрахована ця кишеня, журналісти НК звернулись до  державтоінспекції. На що отримали відповідь від прес-секретаря  УДАІ УМВС в області Ольги Волок,що вона не готова відповісти на це питання.

Команда НК вирішили піти іншим шляхом та зателефонували на 102 аби викликати наряд ДАІ на місце запаркованої зупинки. До правоохоронців телефонували тричі. Прочекавши більше години інспекторів  ДАІ журналісти Народного контролю йдуть до найближчого – за рогом – посту.

Ті відмовилися зафіксувати порушення опираючись на те, що не можуть покинути місце своєї роботи.

Аби розібратися хто все ж порушує правила дорожнього руху Народний контроль звернувся до громадського руху «ДАІ не дай».

Керівник руху Віталій Коваль каже:  «Тут суцільне порушення правил дорожнього руху. От за нами знак стоїть і від нього не можна зупиняти транспорт. Згідно правил до знаку і після нього. Вони стоять з порушенням, тут взагалі необлаштоване місце під зупинку, вона тут, звісно,була – її знесли.»

Розставити всі крапки над «і» журналістам Народного Контролю обіцяють міські ж чиновники. Запевняють, що зупинку біля магазину облаштують і для громадського транспорту, і для автомобілістів.

Іван Марковський, секретар кіровоградської міськради пообіцяв: «Цю зупинку виконає за свої кошти наш птахокомбінат, де генеральний директор Райкович, в нас є з ним домовленість , зараз роблять проект з цього приводу і, до кінця травня зупинка буде об лаштована».

Народний Контроль ще повернеться сюди на початку червня аби перевірити чи облаштують тут зупинку згідно усіх правил дорожнього руху.