Підприємці з території фрезерного заводу у Львові заявляють про рейдерські атаки

Керівники групи виробничих підприємств Сихівського району, що базуються на території Львівського заводу фрезерних верстатів на вул. Зеленій 149, 149б, 149д, заявляють про рейдерські атаки на їхнє майно і шахрайство.
Про це сьогодні, 20 вересня, під час сесії Львівської міської ради повідомив керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук.
Як ідеться в озвученому ним запиті, після 1998 року, коли фрезерний завод припинив свою діяльність, частину його будівель викупили підприємці, також оформили право на користування землею. За 20 років вони налагодили тут роботу кількох підприємств, на яких зараз залучені близько 800 працівників.

«Зокрема, це ТОВ «Агропромкомплект». Це ТОВ «Будівельник» – єдине у Західній Україні підприємство у галузі обслуговування аміачно-холодильного та вентиляційного обладнання підприємств харчової промисловості. Це ТОВ «ВЕЕМ-МЕТАЛАВТОПРОМ» – вони єдині в Україні виготовляють сидіння для усіх видів транспорту, «гармошки» для з’єднання вагонів. Також це ТОВ «Будімпекс-2000» – одна із найстаріших будівельних організацій Львова, яка займається ремонтом фасадів. Саме ця фірма оздоблювала фасади Головної пошти, економічного факультету ЛНУ ім. І. Франка, церкви св. Андрія на вул. Шевченка тощо. Також це приватне науково-виробниче підприємство «РЕЗОН» – єдине у Львові, яке створює керамічні вироби», – ідеться у запиті.

Утім, як повідомили керівники цих підприємств, на приміщення, територію фірм, ведуться регулярні рейдерські атаки від групи осіб, серед яких, до речі, екс-керівництво Фрезерного заводу. Є підозри, що на місці підприємств планується зведення чергових багатоповерхівок. Окрім того, відбувається підробка офіційних документів, державних реєстрацій прав власності тощо. За цими фактами було відкрито низку кримінальних справ, які врешті у січні 2018-ого об’єднали в одне провадження. Втім, досудове розслідування практично стоїть на місці. А рейдерські захоплення продовжуються. Особливо обурює підприємців те, що правоохоронці взагалі перестали реагувати на заяви про нові випадки тиску і шахрайства.

«Сьогодні у Львові під загрозою опинилися 800 робочих місць, 800 родин можуть залишитися без доходу. Місто може втратити виробничі потужності компаній, які дають робочі місця, сплачують податки, а відтак наповнюють бюджет Львова. Відтак, закликав мерію продемонструвати, що позиція підтримки львівського виробника не є просто декларативною. Пропоную затвердити детальний план території на вул. Зелена, Пимоненка, Навроцького зі збереженням її як зони промислового виробництва, аби убезпечити від посягань імовірними забудовниками. Також закликаю правоохоронців до адекватної реакції на ситуацію та оперативного розслідування у межах відкритого кримінального провадження», – наголосив Веремчук.