Промоцією еко-культури міста має займатися окремий відділ, – Оршак

У структурі Львівської міської ради можуть створити окремий сектор або центр Екологічної освіти, культури та промоції, який проводитиме активну роботу з населенням щодо поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) та використання природних ресурсів.

Із такою пропозицією сьогодні, 5 жовтня, під час сесії виступила голова постійної депутатської екологічної комісії Львівської міськради, депутат фракції «Народний контроль» Ірина Оршак.

Зокрема, депутат пропонує створити нову структурну одиницю на основі відділу (управління) екології чи відповідного комунального підприємства. Завдання центру —«підвищення рівня самосвідомості й культури поведінки мешканців міста, привернення уваги на необхідність бережливого та раціонального ставлення до природи».

«Така робота буде охоплювати проведення навчань, тренінгів, семінарів, фестивалів та інших просвітницьких заходів на екологічну тематику, зробить еко-промоцію системною та працюватиме на випередження екологічних проблем. Треба розуміти, що сьогодні перед людством стоїть питання необхідності зміни ставлення до природи, бережливого й раціонального використання природних ресурсів. Екологічна культура та освіта людей є одним із найважливіших елементів гармонічного розвитку міста й держави в цілому», – наголосила Ірина Оршак.

Також Оршак навела приклад Варшави, де на очисних спорудах «Чайка» із 200 працівників 17 працюють у відділі промоції.