Що буде з львівським сміттям після Мемерондуму: у Садового вимагають відповідь

Менш ніж за рік, 30 червня 2019 року, завершується дія Меморандуму між Львівською міською радою та Львівською обласною державною адміністрацією про передачу управління ТПВ Львова області. Відтак керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук вимагає від міського голови Львова вже зараз надати план дій у поводженні зі сміттям після того, як відходи знову повернуться в управління містом.

«Очевидно, що за рік ніхто не встигне побудувати обіцяного сміттєпереробного заводу. Також повністю провалено реалізацію концепції роздільного сортування сміття. Тому мене, як депутата, як львів’янина, цікавить: чи не очікувати нам через рік чергового сміттєвого армегедону. Чи не доведеться в авральному порядку ухвалювати якісь рятівні рішення, збиратися на позачергові сесії, читати новини про те, як львівське сміття виловлюють по всій Україні», – йдеться у депутатському запиті Веремчука до міського голови.

Депутат переконаний, що найкраще вирішення проблеми – це її завчасне попередження. Відтак від закликав, вже на наступному пленарному засіданні сесії ЛМР  надати повну інформацію про план дій Львова по завершенню дії Меморандуму. Розповісти, чи, можливо, ведуться перемовини з Львівською ОДА про продовження терміну документу.

«Якщо ж чиновники не завантажують собі голову таким,  необхідно вже зараз дати розпорядження профільним упралінням, департаменту напрацювати і надати для вивчення покрокові дії у поводженні з ТПВ у Львові після 30 червня 2019 року. Не хочеться вірити, що вся сміттєва стратегія міста зведеться до екскурсій львів’ян в Європу для ознайомлення з тамтешніми сміттєпереробними заводами. І ще менше хочеться, аби через рік ми почули, що у черговому сміттєвому колапсі винні львів’яни. Мовляв, не дали збудувати завод, не сортують сміття і взагалі саме містяни продукують це сміття. Натомість я дуже сподіваюся, що трагедія в Грибовичах, час, коли місто провело у завалах відходів, стали добрим уроком для влади і з нього зробили правильні висновки», – наголосив Валерій Веремчук.