Смертельно небезпечний трансформатор у Заволоці “палить” техніку та провокує нещасні випадки

У Заволоці, що на Сторожинеччині, чиновники роками закривають очі на небезпечний трансформатор, який загрожує не лише зіпсувати побутову техніку, а й покалічити людей. Пристрій, котрий пам’ятає ще Сталіна, нині більше схожий на купу металобрухту, проте він й досі обслуговує сотню домівок. Людям набридло постійно ремонтувати скалічену техніку, і вони звернулися по допомогу до “Народного контролю”.

«Телевізор згорів, упс уже ремонту не підлягає,  холодильник зремонтували, морозильна камера і ще один холодильник навіть в ремонт ще не віддавали», – бідкається жителька села Заволока Людмила.

«Онучка приходить, ні помити, ні зварити, нічого не зробити, машинку вже ремонтували за свій рахунок декілька разів, газову колонку теж ремонтували за свій рахунок», – розповідає місцева мешканка Тетяна.

«Машинка не крутить, морозильна камера не працює, насос воду не качає, відключаємо, щоб не погоріло, а якщо воно згорить, то хто мені верне гроші? Ніхто. Телевізор теж відключається – дивитися не можеш», – каже жителька Заволоки Марія.

Одна з причин проблеми – старезний трансформатор. Він ледь працює, та ще й смертельно небезпечний для людей. На перший погляд може здатися, він трансформатор старий і зіпсований і нині слугує як музейний експонат. Насправді ж, він діючий. Без будь-якої огорожі. В жалюгідному стані, аварійний.  Сьогодні цей транформатор обслуговує близько 100 будинків.

Коли підстанцію відремонтують або замінять, журналісти «Народного контролю» запитали у  Сторожинецького РЕМу. Тут пообіцяли вирішити проблему до кінця літа, а поки що – загородити небезпечний трансформатор. Через декілька місяців «Народний контроль» перевірить, чи убезпечили ремонтники мешканців села від небезпечного трансформатора.