Тернополю потрібна нова стратегія громадського транспорту, — Швайка

Нещодавно в Тернополі підвищили плату за проїзд у громадському транспорті майже вдвічі. Проте невдовзі, внаслідок протесту громадськості, виконавчий комітет Тернопільської міської ради відновив старі тарифи. І вже застрайкували перевізники — водії не виїхали на маршрути. Протягом двох днів містом курсували тільки вщерть переповнені тролейбуси. Ні таксі, ні автомобілісти не змогли суттєво вплинути на ситуацію. Багато людей запізнювалося на роботу й навчання.

«Заручниками ситуації, яка склалася в місті, стали і пасажири, і перевізники, і влада. Підвищення вартості проїзду майже вдвічі обурило людей, адже на Тернопільщині — найнижчі в Україні зарплати. Водночас треба розуміти й перевізників, бо чинні тарифи далеко не покривають їхніх витрат на пальне і запчастини. Відновлення старих тарифів неминуче призведе до зупинки громадського транспорту, в тому числі й тролейбусів», — наголошує голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» Володимир Швайка.

Вихід із ситуації Володимир Дмитрович вбачає не в пікетуванні та страйках, а у співпраці фахівців, влади й громади, спрямованої на результат, прийнятний для всіх.

«Потрібно створити нову стратегію громадського транспорту Тернополя з урахуванням усіх особливостей міста. Тернопіль повинен мати свій муніципальний транспорт», — вважає лідер «Народного контролю» Тернопільщини.