У Бережанах відремонтують дорогу міжнародного значення, – Гончар

Частину траси міжнародного значення М-12 Стрий—Тернопіль—Кропивницький—Знам’янка, що пролягає через місто Бережани Тернопільської області, нарешті почнуть ремонтувати. Вона перебуває в незадовільному стані. Щодня тут проїжджають перевантажені фури, а вібрації завдають шкоди будинкам.

«Ми неодноразово порушували цю проблему. Протягом лише 2017 року Бережанська міська рада майже з десяток разів зверталася до прем’єр-міністра України, до міністра інфраструктури України, до Державного агентства автомобільних доріг. Звідусіль надійшли банальні відписки без чіткого формулювання шляхів вирішення критичної ситуації зі станом автодороги М-12 в межах нашої міської ради. В кінці 2017 року ми двічі запрошували на сесію представників служби автомобільних доріг в області для узгодження спільних дій щодо капітального ремонту відрізку дороги, але вони ігнорували наші запрошення. Відтак 21 грудня 2017 року сесія міської ради ухвалила рішення звернутися до служби автодоріг в області, облдержадміністрації з попередженням про закриття з першого лютого цього року цієї ділянки дороги в зв’язку з можливою небезпекою для учасників руху. І коли 31 січня 2018 року жителі Бережан перекрили дорогу, начальник служби автодоріг Богдан Юлик висловив готовність провести її капітальний ремонт на умовах співфінансування», – коментує секретар Бережанської міської ради, депутат від «Народного контролю» Петро Гончар.

Проблема ще й у тому, що на майже кілометровій ділянці аварійної дороги пролягають міські комунікації, які потребують ремонту. Тому депутати Бережанської міської ради передбачили в бюджеті п’ять мільйонів гривень на заміну комунікацій та співфінансування ремонту дороги. А сесія обласної ради за поданням облдержадміністрації ухвалила рішення спрямувати на капремонт понад 15 мільйонів гривень.