1

Волиняни пікетували Генпрокуратуру, вимагаючи відставки Матіоса (+ фото)

Волинські активісти «Народного контролю», бійці 51-ї бригади та добровольці батальйону «Донбас» пікетували Генеральну прокуратуру України з вимогами звільнити головного військового прокурора Анатолія Матіоса та припинити переслідування бійців АТО.

Волиняни долучилися до акції протесту у четвер, 8 вересня.

Нагадаємо, що військова п

рокуратура тягає волинських бійців по судах та «шиє» їм дезертирство. Це так звана справа «22 запорожців»: бійців 51-ї бригади, які вийшли з оточення через територію Росії.

Під час пікетування виступив боєць 51-ї бригади Юрій Шиць. Він переконаний, що понести жорстоке покарання повинні саме військові командири, які кинули хлопців у «м’ясорубку» Ізваринського та Іловайського котлів.

«Нам «шиють» невиконання наказу, а чиї ж ми тоді накази виконували, коли йшли на лобове зіткнення з ворогом?», – обурюється він.

Представники пікету – адвокати «22 запорожців» Олена Яркіна, Вадим Васильєв, Олександр Оленченко, боєць 51 бригади Юрій Шиць та активіст «Народного контролю» Олег Бондарук – зустрілися із першим заступником Генпрокурора Дмитром Сторожуком.

«У результаті зустрічі домовилися, що справу протягом 10 днів передадуть у ГПУ. Її заслухають у присутності Генпрокурора, спільно з військовими прокурорами та адвокатами бійців», –  розповів Бондарук.

Після активісти зустрілися із Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською.

Зазначимо, що голова фракції «Народного контролю» Павло Данильчук зареєстрував звернення до Генерального прокурора України з вимогою звільнення Головного військового прокурора Анатолія Матіоса, яке розглянуть на найближчій сесії Луцької міської ради.