Кусючий бізнес: як бізнесмен тероризує мешканців Рівненщини

Закон для цього чоловіка не писаний. Він самовільно займає земельні ділянки, ігнорує місцеву владу, а на рішення судів зовсім не реагує. В Рівному та області приватний підприємець будує псарні і розводить величезних і небезпечних собак породи тибетський мастиф. Для своїх сусідів бізнесмен влаштував справжній собачий терор. Люди живуть у постійному страху. Власник псарень на скарги не зважає, він почувається всюди королем, а люті тварини, які для нього є прибутковим товаром,  дорожчі йому і за сусідів, і за їхніх дітей. Детальніше у сюжеті «Народного контролю».

 Того весняного дня рівнянка пані Оксана , як і завжди в таку пору, ішла до дитячого садочка за старшою донечкою. На візку везла молодшого. Жінка і не помітила, звідки взялися величезні пащеки собацюр, які вчепилися в неї, напавши ззаду. Через отримані травми пані Оксана потрапила до лікарні.  Від пережитого стресу у молодої мами пропало молоко. Чоловік пані Оксани, Роман, каже, дружина і досі не може оговтатися, адже її малесенька дитинка була зовсім поряд із пащами собацюр. Дякувати Богу, малюк не постраждав.  Як виявилось, на жінку напали собаки її сусіда, яких той розводить на власному подвір’ї.

За фактом нападу собак на людей в поліції порушують кримінальні провадження. Та припинити діяльність розплідника без суду правоохоронці не можуть.

«Потрібно дочекатися всіх експертиз, поки не буде завершена стадія досудового розслідування, не буде скеровано до суду і не буде прийняте рішення. Ми те, що в нашій компетенції, те, що відведено до наших повноважень, ми вже зробили, забезпечили», – розповів начальник Рівненського відділу поліції ГУНП області Василь Зелінський.

Як виявилось, подібне вже траплялося на вулиці Костромській. Величезні тибетські мастифи бізнесмена перетворили її на вулицю жахів. Спочатку люди якось терпіли постійний гавкіт із собачого розплідника. Та згодом тварини почали нападати, просто перестрибуючи паркан .

«Мала нещастя вийти з хвіртки, коли вони якраз повз йшли, і вони, якби граючись, вкусили мене за коліно, порвали мені халат, і я закричала. Ну це було страшно», – розповіла «Народному контролю» пані Лідія.

Відтоді мешканці Костромської живуть у постійному страху. Батьки бояться відпускати  дітей навіть за паркан. Обурені сусіди псарні  просять допомоги в міської влади. Мер міста Володимир Хомко пообіцяв вирішити проблему з собачим розплідником, написавши в прокуратуру, сільськогосподарську інспекцію, в міліцію, в податкову, та підписавши листи особисто.

Мешканці Костромської запевняють, сусід займається промисловим виведенням собак. У мережі вони навіть знайшли сайт, на якому і продаються тибетські мастифи Юрія Бойка.

Тим часом сам власник небезпечних собацюр все заперечує. По телефону він розповідає журналістам, що собаки йому просто подобаються, а їх продажем він не займається.

Та попри всі обіцянки місцевої влади і відкриті кримінальні провадження, собаки і досі живуть на Костромській, а напади на людей продовжуються дотепер. Влітку два тибетські мастифи напали на пенсіонера. Пошматований псами чоловік потрапив у лікарню. Журналістам «Народного контролю» він розповів, що на власному тілі відчув, що таке, коли тебе гризуть .

Потерпілий від укусів тибетських мастифів рівнянин пан Валентин

Потерпілий від укусів тибетських мастифів рівнянин пан Валентин

Панові Валентину пощастило залишитись живим, розлючених собак відігнав сам власник – Юрій Бойко. Після цього випадку міський голова Рівного у своєму відеоблозі пообіцяв остаточно розібратися з собаківником.

Колись живописні пасовиська навколо населеного пункту тепер перетворилися на територію жахів.

Собачий розплідник на території колишнього пасовиська в с. Олександрія

Собачий розплідник на території колишнього пасовиська в с. Олександрія

На їхньому місці Юрій Бойко також побудував свої вольєри. Небезпечне сусідство лякає олександрійців. Вони просять господаря собачої ферми подбати, аби тварини не тікали. Будь-які спроби домовитися із собаківником не вдаються.

Для таких тварин високий паркан не перешкода, вони часто влаштовують підкопи та душать домашню птицю селян. Власнику чотирилапих байдуже, він навіть готовий усе компенсувати.

Активісти «Народного контролю» намагаються поспілкуватись з Юрієм Бойком

Активісти «Народного контролю» намагаються поспілкуватись з Юрієм Бойком

Журналістам «Народного контролю» Юрій Бойко відмовився показати своїх чотирилапих. Мабуть, щоб не зурочили, пояснивши це тим, що вони не готові до спілкування з такими «високоінтелектуальними тваринами».

У сільській раді обіцяють боротися із порушником усіма можливими способами. Втім, далі слів справа так не пішла. Сільрада і досі не подала до суду на рейдера, що захопив землі випасу та людей. Вочевидь, пан Бойко знайшов підхід до голови, і справу залагодили.

А тим часом собачий бізнесмен окупує нову місцину у самому Рівному – навколишню територію колишнього радіозаводу. Точніше, те, що від нього залишилось.

Облаштування вольєрів на території колишнього підприємства-гіганта Рівненського радіозаводу

Облаштування вольєрів на території колишнього підприємства-гіганта Рівненського радіозаводу

За радянських часів тут виготовляли стратегічне обладнання для армії. В роки незалежності підприємство збанкрутувало. За дивним збігом обставин останнім керівником заводу і був Юрій Олександрович Бойко. Нині відомий нам собачий бізнесмен, який тепер на колишньому стратегічному об’єкті розводить тибетських мастифів. Новий собачий розплідник він будує прямісінько під стінами одного з рівненських вишів. Керівництво навчального закладу  далеко не у захваті  від такого сусідства.

Біологи із університету попереджають: завелике скупчення тварин – то небезпека для оточуючих. Адже навіть з-за паркану вони несуть загрозу зараження хворобами та паразитами. Через постійний собачий гавкіт спокій втратили не лише студенти і викладачі. Найгірше мешканцям сусідніх будинків. Зрештою, людському терпінню настав кінець, вони вийшли на пікет до приміщення радіозаводу. Рівняни обурені, мовляв, відкривати псарню поблизу житлових будинків – це справжнє знущання над ними. Та власник собачого бізнесу та великий поціновувач тібетських мастифів Юрій Бойко до людей навіть не вийшов. Пікетувальники викликали поліцію, аби хоч якось достукатися до собаківника. І це не допомогло. Мешканці вулиці Степана Дем’янчука, на якій і побудована псарня, звертаються  з відповідними заявами до правоохоронців. Міський голова Рівного запевнив, що захистить людей і прибере псарню з міста.

«Прокуратура вже по двох справах звернулася до суду і ми звертаємось до суду. Суд 100 відсотків прийме рішення, щоб заборонити йому. В Рівному вирощувати собак не можливо», – констатував Володимир Хомко.

Минуло декілька місяців, аж поки міська влада спромоглася  протистояти собачому бізнесу в межах міста. Пана Бойка запрошують на сесію Рівненської міськради, аби, як кажуть, домовитися по-людськи.  Почувши про знайому їм проблему, сюди підтягуються і мешканці Олександрії. Втім людське невдоволення для  Юрія Бойка – нічого. А його бізнес – міцна фортеця, яку, вочевидь, не в силах похитнути навіть міська влада. Тому на сесії собачник заявляє, що сконцентрує свій бізнес у одному місці, але де?! Тут, у Рівному, на території  радіозаводу. Така заява Бойка стає останньою краплею проти нього. Влітку 2016 міська рада звертається до суду, аби визнати бізнес Бойка незаконним. За півроку суд постановляє: забрати собак із радіозаводу та інших псарень Рівного.

Та, як з’ясувалося, міська влада просто обдурила своїх виборців. І зовсім не поспішає доводити справу до справедливого завершення. Готуючи цей матеріал, журналісти «Народного контролю» дізналися, що юристи міськради Рівного і досі не передали рішення суду у виконавчу службу.

Минуло майже півроку, та попри судові рішення, попри відкриті кримінальні провадження, собачий бізнес Бойка процвітає, хоча згідно з чинним законодавством мало би бути зовсім інакше.

«Сторона, на користь якої прийняте  рішення, має звернутись до суду за виконавчим листом та надати його до виконавчої служби для того, щоб рішення виконувалось. Так як рішення за позовом Рівненської міської ради до власника розплідника собак про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки шляхом знесення розплідника собак набрало чинності ще в грудні 2016 року, представники органу влади вже давно мали б звернутись до ДВС, і, відповідно, рішення могло б вже бути виконано. Адже строк для пред’явлення виконавчого листа стягувачем складає лише 3 місяці», – розповіла юрист «Народного контролю» Ірина Давидюк.

Вочевидь, заповзятливий собачник з усіма домовився і безкарно переступає через закони, не виконуючи рішення суду. У міській і селищній радах чиновникам просто наплювати на проблеми громадян. А люди, що мешкають поруч псарень, студенти та викладачі вишу благають про допомогу. Тим часом собак продовжують завозити на територію рівненського радіозаводу.