На Волині процвітають незаконні пилорами, – Данильчук

В Україні діє мораторій на вивіз кругляку за кордон, втім, ніхто не використовує цю ситуацію та не працює над тим, щоб створювати державні пилорами, які будуть приносити прибуток державі. Натомість на Волині працюють сотні незаконних пилорам, які кимось «кришуються».

Цю проблему озвучив керівник «Народного контролю» Волині Павло Данильчук під час брифінгу заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондара 4 листопада.

За його словами, є такі села на Волині, де функціонує близько півсотні пилорам. І навіть після виклику правоохоронців, які фіксують ситуацію, дерева продовжують незаконно рубати.

Бондар повідомив, це питання піднімав на нараді перед президентом, адже ця проблема незаконних і навіть,законних пилорам є досить серйозною.

«Треба вирішити питання реалізації незаконного лісу. Якщо не буде де реалізувати незаконний ліс, то його незаконно рути не будуть. У нас ці пилорами, які обліпили як «кровосісі» сільськогосподарські підприємства, вони приймають сировину, а перевірка таких підприємств заборонено», – зазначив він.

Водночас начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко повідомив, що за два роки кількість незаконних пилорам зменшилася – з 1100 зафіксованих нині працює близько 400. А над проблемою незаконних рубок працює 20 рейдових бригад