«Народний контроль» на Вінниччині виявив мільйонні порушення у реконструкції мостів, – розслідування Олексія Мусіровського

Під впливом   індустріального   розвитку у 60 роках XX століття у містах тогочасної УРСР відбувся справжній бум зведення монументальних споруд, серед яких були й  мости через найбільші українські ріки Південний Буг та Дніпро.

Вінницький міст по вулиці Чорновола (названий в народі Київським) був побудований в далекому 1962 році. Довжина мосту складає 205 метрів, ширина – 19. І з  того часу капітальний ремонт мосту жодного разу не проводився.

За численними зверненнями громадян міська рада все ж таки вирішила реконструювати міст, і цей момент став переломним.

Foto_ogoloshennya_1

Реконструкції бути!

В жовтні 2016 року на порталі державних закупівель ProZorro Департаментом капітального будівництва Вінницької міської ради було розміщено оголошення про реконструкцію Київського мосту. На ремонт міська рада  збиралась витратити рекордних 67 мільйонів гривень.

За результатами публічних торгів, у важкій боротьбі перемогло Київське Товариство «МСУ-2» із сумою пропозиції в 56 мільйонів 465 тисяч гривень, відірвавшись від найближчого переслідувача ТОВ «Енергопромiмпекс» всього на 5 тисяч гривень.

Вінницькі ЗМІ зарясніли заголовками про економію в 10 мільйонів гривень,  однак чи насправді все так прозоро.

За інформацією того ж  ProZorro реконструкція Київського мосту обійдеться для вінничан в 56,5 мільйонів гривень. Однак активісти «Народного контролю» переконані, що сума реконструкції мосту чи не в рази більша, ніж передбачено в договорі.

Як залишити ProZorro в дурнях

Із цілковитою впевненістю можна заявити, що вінницькі чиновники винайшли метод, як легальним чином обійти систему публічних закупівель, для того, щоб в тендерах перемагали лише «обрані» учасники.

Так, згідно з договором, що укладений між Департаментом капітального будівництва Вінницької міської ради та ТОВ «МСУ-2» загальна вартість робіт з реконструкції мосту становить 56 мільйонів 465 тисяч гривень. Однак, кошторисна вартість реконструкції, насправді, відрізняється від заявленої в договорі на  мільйони гривень.

Foto_cinovi_propozuciyi

З метою встановлення вартості реконструкції мосту Вінницьким обласним осередком НК надіслано запит на доступ до публічної інформації, в якому ми просили надати інформацію про загальну вартість реконструкції та про те, чи укладались додаткові угоди за договором.

У відповідь міська рада повідомила, що загальна вартість реконструкції мосту становить 69 мільйонів 140 тисяч гривень, тобто майже на 13 мільйонів більше, аніж за договором підряду, а в цьому й полягає основна проблема.

У відповідь на запит депутата Вінницької міської ради Дмитра Уманця повідомлено, що рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради від 02.03.2017 №546 про внесення змін до міського бюджету передбачено додаткових 16,6 мільйона на реконструкцію Київського мосту.

Vidpovid_Umanets_1 Vidpovid_Umanets_2

Таким чином, можна з легкістю обійти систему ProZorro, адже немає різниці, з якою сумою компанія виграє лот, в подальшому виконавчий комітет з легкістю «компенсує всі збитки».

Zaput_vartist_robit

Монополія 16-ти!

Проаналізувавши рішення виконкому від 02.03.2017 №546 про внесення змін до міського бюджету в частині виділення 16,6 млн гривень на реконструкцію Київського мосту, я прийшов до висновку, що останнє грубо порушує  положення Бюджетного кодексу України, зокрема в ч. 8 ст. 78.

Отже рішення про перерозподіл коштів в сумі 16 мільйонів гривень мало б прийматись на сесії Вінницької міської ради, а не монопольно виконавчим комітетом, до складу якого, між іншим, входять 16 «обраних» чиновників  серед яких мер Вінниці та його заступники.

Дана дія є грубим порушенням вимог ст. 19 Конституції України, оскільки виконавчий комітет отримав право виконувати функції не передбачені для нього профільним законодавством!

Із банкрута в переможці

Переможця тендеру товариство «МСУ-2» пов’язують із родиною відомого Вінницького «будівельника» Володимира Продівуса.

Володимир Продівус

Володимир Продівус

Foto_zasnovnuku

Зокрема, керівник МСУ-2 Коротич Андрій Валерійович разом з дружиною Володимира Продіуса, Світланою є співзасновниками «Мостобудівельної компанії МСУ».

Володимир Продіус та його дружина , що є співзасновниками компанії «Мостобуд», засвітились в скандалі з будівництвом Подільського мосту в Києві. Наразі «Мостобуд» перебуває в стадії банкрутства із проблемною заборгованістю майже в мільярд гривень.

Foto_bankrutstvo

Цікаво, що  батько Андрій Коротича, Валерій перебував на посаді керівника МСУ з 2011 по 2015 роки, тобто, фактично, за його керівництва МСУ збанкрутувало та залишило після себе проблемну заборгованість на десятки мільйонів гривень.

Реконструкція на грані фолу

Як повідомлялось раніше, «Мостобудівельна компанія МСУ» перебуває на стадії банкрутства із загальною заборгованістю понад 15 млн гривень. За інформацією пошукової системи YouControl нерухоме майно компанії МСУ та техніка неодноразово реалізовувались з аукціонів. Водночас уся техніка, якою користується МСУ-2, перебуває на праві оренди в МСУ.

Як наслідок, рухоме майно в будь-який момент може бути реалізовано з аукціону, і ремонтувати міст стане нічим.

Orenda_tehniku_1 Orenda_tehniku_2 Orenda_tehniku_3

Вчасному ремонту не бути

20 квітня 2017 року між МСУ-2 та Департаментом капітального будівництва Вінницької міської ради було підписано додаткову угоду, згідно з якою розмір авансового платежу за договором збільшено вдвічі до 60 %, а термін виконання робіт вчасно поставлено під питання.

Dodatkova_ugoda_1 Dodatkova_ugoda_2

З метою встановлення об’єктивної істини Вінницький осередок НК звернувся із заявами до ГУНП Національної поліції у Вінницькій області та Служби державного фінансового аудиту для ретельної перевірки на предмет законності публічних закупівель. Тож матеріали в руках професіоналів, а ми в свою чергу триматимемо ситуацію під контролем.

Юрист Вінницького обласного осередку «Народного контролю»

Олексій Мусіровський