«Народний контроль»: Власники кар’єрів у Рожищенському районі відремонтують знищені дороги

Власники піщаних кар’єрів відремонтують дороги,, якими їздять їхні вантажівки. Про це стало відомо під час засідання громадської ради при Рожищенській райдержадміністрації.

 Нагадаємо, вже декілька років жителі Рожищенського району нарікають на розбиті дороги На думку мешканців сіл, автошляхи нищать важкі фури із піском.

«У нас дорога майже вщент розбита. Врешті і у нас буде так, як у селі Сокіл: там дорогу  геть знищили, тепер машини околицями їздять», – розповів «Народному контролю»  житель села Вишеньки Леонтій Миколайович.

 Найбільше мешканців сіл обурювало те, що винуватці не поспішали  лагодити дорогу. Шукати вирішення проблеми взялися спільно –  громада, підприємці, місцева влада і активісти. За ініціативи «Народного контролю» відбулася зустріч, на якій власники кар’єрів запевнили, вже незабаром візьмуться відновлювати дороги.

  «Я готовий заключити з громадою договір на утримання дороги»,переконував власник Вишеньківського піщаного кар’єру Петро Щебет.

А власник Носачевичівського піщаного кар’єру Сергій Котюк впевнений – до вирішення  проблеми мають підключатися всі. «Це мають бути і власники кар’єрів, і перевізники, громадськість, всі служби, у цьому задіяні, – переконаний Сергій Котюк. – Але мають бути зафіксовані чіткі вимоги до підприємців, вимоги до громадських діячів».

 Також час зустрічі створили робочу групу, до якої увійшли місцеві жителі, активісти та спеціалісти. Новостворений орган займатиметься не лише дорогами, а й загалом стежитиме за ситуацією на кар’єрах. Голова ГО «Народна Самооборона Рожище», член робочої групи Олександр Дулюк заявив: «Будемо вивчати питання, як нам дійти згоди щодо транспортування цього піску, адже багатотонажні автомобілі справді нищать місцеві дороги».

«Це наша ініціатива, я особисто оголосив  про створення окремої робочої групи.  Ми маємо  проаналізували, які кар’єри працюють легально, що можна зробити, як покращити умови співпраці з місцевою громадою,  яким чином можуть відбудовуватися дороги в тій прогресії, в якій вони були зруйновані», –  заявив лідер «Громадського руху «Народний контроль» у Волинській області Павло Данильчук.

Уже наприкінці липня робоча група на загальних зборах розповість селянам про перші кроки своєї діяльності.