Заручники бар’єрів: як чиновники вирішують проблему людей на візках

Кожного дня незручності та дискримінація. Звичайний похід за хлібом, або ж до аптеки – випробування. Вони вимушені боротися із щоденними бар’єрами. Вони люди з інвалідністю. 

Надворі інноваційне ХХІ століття – люди літають в космос, знаходять життя на далеких планетах, – але чому поставити нормальні пандуси – це проблема?

Будинки, в яких проживають люди з інвалідністю, не облаштовані елементарними речами. Замість необхідних пандусів в під’їздах лежать незручні швелери.

«Влада, нехтуючи елементарними засобами, такими, як пандуси чи підйомники, обмежує конституційні права людей з інвалідністю. Вона не дає їм можливості розвиватися, активно вливатися в ритм життя, яким живе звичайна здорова людина. Зі свого боку, я ініціюватиму розроблення програми облаштування житлових будинків зручними пандусами, кожен будинок індивідуально. Також для цієї програми дуже важливо, щоб місто нарешті вело облік людей з інвалідністю», – з  обуренням коментує ситуацію Михайло Дідух, депутат Львівської міськради від «Народного контролю».

З якими труднощами щоденно стикаються люди з інвалідністю та як вони вимушені долати вічні бар’єри, розбирався «Народний контроль».